Aktualizacja oprogramowania

Dlaczego powinienem posiadać aktualne oprogramowanie w aucie?
Dlaczego powinienem posiadać aktualne oprogramowanie w aucie?
Korzystając z 7-letniego programu aktualizacji mapy fabrycznego systemu nawigacji zawsze pewnie dotrzesz do celu. Łatwo też znajdziesz interesujące miejsca na swojej trasie. Dojedziesz szybciej, oszczędzając czas i paliwo.

Zainstalowanie najnowszej aktualizacji oprogramowania i nawigacji przynosi wiele korzyści

Systematyczne aktualizacje pozwolą uzyskać dostęp do najnowszych funkcji systemu multimedialnego, a także pozwolą poprawić jego wydajność. Dzięki aktualizacjom uzyskasz także dostęp do najnowszych map i bazy punktów POI.

Aktualne mapy

Aktualne mapy

Najnowsza wersja mapy Europy.
Najnowsze funkcje

Najnowsze funkcje

Twój system będzie zoptymalizowany pod kątem korzystania z naszego najnowszego interfejsu, funkcji i innowacji.
Aplikacja Kia Connect

Aplikacja Kia Connect

Jeśli Twój pojazd korzysta z naszych bezpłatnych siedmioletnich usług Kia Connect, możesz cieszyć się optymalną kompatybilnością z aplikacją Kia Connect.

Bezprzewodowe aktualizacje OTA

 Czym jest bezprzewodowa aktualizacja OTA?
Czym jest bezprzewodowa aktualizacja OTA?
Over the Air (OTA) oznacza funkcję bezprzewodowej aktualizacji oprogramowania. Jako część technologii „connected car” opartej na sieci bezprzewodowej transmisji danych aktualizacja OTA znacząco poprawia komfort kierowcy. Najnowsze aktualizacje map i oprogramowania mogą zostać pobrane bezprzewodowo, a następnie w bezpieczny sposób zaktualizowane automatycznie.
Jak działa OTA?
Jak działa OTA?
Dzięki wbudowanej transmisji danych proces pobierania danych odbywa się automatycznie podczas pracy pojazdu. Instalacja może odbyć się po wyłączeniu pojazdu lub w dalszej części podróży. Po zakończonej aktualizacji możesz sprawdzić jej szczegóły i dowiedzieć się o nowo dodanych funkcjach.

Kroki

Czy mój samochód może skorzystać z OTA?

Do aktualizacji OTA uprawione są wszystkie modele z roku modelowego MY22 lub nowsze posiadające aktywną usługę Kia Connect.

Czy są jakieś ograniczenia techniczne do przeprowadzenia zdalnej aktualizacji?

Podczas aktualizacji wykorzystywana jest transmisja danych. Upewnij się , że posiadasz aktywną usługę Kia Connect oraz podczas pobierania aktualizacji pojazd znajduje się w zasięgu sieci komórkowej.

Akumulator twojego pojazdu musi być naładowany w min. 68%

Czy mogę zrezygnować z usługi zdalnej aktualizacji OTA?

Aktualizacje OTA są dobrowolne. Zaznaczając odpowiednią funkcję w nawigacji (automatyczne pobieranie OTA dla systemu infotainment) lub aplikacji Kia Connect (lista usług) możesz zrezygnować z otrzymywania aktualizacji OTA. W przypadku rezygnacji z OTA masz dalej możliwość skorzystania z bezpłatnych aktualizacji przy pomocy portalu Kia Navigation Updates lub u Dealera.

Dlaczego jeszcze nie otrzymałem powiadomienia o aktualizacji w moim aucie?

Aktualizacje udostępniane są partiami. Po udostępnieniu aktualizacji dla Twojego modelu otrzymasz powiadomienie w swoim pojeździe.

Aktualizacje z Navigation Updates Portal

1. W zależności od modelu i rodzaju nawigacji może być potrzebna pamięć USB lub karta SD o pojemności do 64 GB. Możesz także potrzebować komputera z co najmniej 54 GB wolnej pamięci na dysku twardym.

2. Zapoznaj się z poniższymi często zadawanymi pytaniami (FAQ), aby znaleźć rok modelowy swojej Kia (MY).
Będzie to potrzebne do wybrania właściwej aktualizacji.

3. Proces ten wymaga zainstalowania na komputerze naszego oprogramowania Kia Navigation Updater.
Dlatego musisz mieć pełny dostęp administratora do swojego urządzenia.

Jak często pojawiają się nowe aktualizacje?

Większość jednostek nawigacji satelitarnej korzysta z aktualizacji mniej więcej dwa razy w roku, ale niektóre z naszych wcześniejszych jednostek otrzymują aktualizację tylko raz w roku.

Jak długo trwa pobieranie aktualizacji i późniejsza instalacja w samochodzie?

Pobieranie
Będzie się to znacznie różnić w zależności od szybkości Internetu. Rozmiar pobierania może wynosić do 64 GB.

Instalacja
Różni się w zależności od typu jednostki głównej i oprogramowania, ale zazwyczaj szacujemy, że nie powinno to zająć więcej niż 1 godzinę 30 minut. Musisz upewnić się, że pojazd ma wystarczający poziom naładowania lub paliwa, aby działał nieprzerwanie przez ten czas. Konieczne jest pozostawienie samochodu włączonego przez cały czas trwania aktualizacji.

Gdzie mogę sprawdzić, z którego roku modelowego (MY) mam samochód?

Rok modelowy pojazdu niekoniecznie odpowiada rokowi produkcji lub rejestracji. Możesz określić rok modelowy swojego samochodu, sprawdzając dziesiątą cyfrę jego numeru identyfikacyjnego pojazdu (VIN).:

10 znak numeru VIN -> Rok modelowy (MY)
8 -> MY08
9 -> MY09
A -> MY10
B -> MY11
C -> MY12
D -> MY13
E -> MY14
F -> MY15
G -> MY16
H -> MY17
J -> MY18
K -> MY19
L -> MY20
M -> MY21
N -> MY22
P -> MY23

Czy ASO Kia może wykonać aktualizację systemu za mnie?

Dział serwisu ASO Kia może przeprowadzić aktualizację, ale należy pamiętać, że może on pobierać opłatę za poświęcony czas. Będą również potrzebować wcześniejszego powiadomienia, aby mogli pobrać oprogramowanie przed Twoją wizytą.

Skontaktuj się z nami