Dynamiczny debiut Kia EV9 w Europie podczas Goodwood Festival of Speed

  • Dynamiczny debiut nowego, elektrycznego, flagowego SUV-a marki Kia z trzema rzędami foteli i z miejscem dla siedmiu osób
  • W czasie czterodniowej imprezy Kia EV9 jest prezentowana zarówno dynamicznie, jak i statycznie
  • Ceny i wyposażenie EV9 w Polsce zostaną ogłoszone we wrześniu i wtedy też rozpocznie się przyjmowanie zamówień

Podczas Goodwood Festival of Speed w hrabstwie Sussex w Anglii zadebiutowała długo wyczekiwana Kia EV9. Po statycznej prezentacji we Frankfurcie w maju, Kia EV9 po raz pierwszy jest prezentowana również dynamicznie. Oczekuje się, że do 16 lipca ponad
200 000 gości weźmie udział w czterodniowym wydarzeniu, a miliony fanów motoryzacji będą śledzić oficjalną transmisję z Goodwood Festival of Speed.

EV9 – nowy, elektryczny, flagowy SUV marki Kia – zostanie zaprezentowany dynamicznie podczas kultowego górskiego odcinka specjalnego. Samochód będzie kilkukrotnie pokonywał 1,86-kilometrową trasę w ciągu weekendu prowadzony przez zawodniczkę – Jade Paveley. W przerwach między przejazdami EV9 będzie można zobaczyć na „First Glance Paddock”. Kia prezentuje EV9 również w strefie „Electric Avenue”, gdzie odwiedzający osobiście mogą zapoznać się z flagowym SUV-em. Szczegółowych informacji na temat nowego modelu udzielają eksperci marki Kia dostępni na miejscu.

Goodwood Festival of Speed to największa na świecie motoryzacyjna impreza plenerowa i święto wszystkiego, co ekscytujące i innowacyjne w branży motoryzacyjnej. Każdego lata impreza ta gości wystawców, producentów, dziennikarzy i pasjonatów.

Miłośników motoryzacji zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z wydarzeń podczas tegorocznego Goodwood Festival of Speed.

Goodwood – największa motoryzacyjna impreza plenerowa na świecie

W spektakularnej scenerii Goodwood House w południowej Anglii podczas wydarzenia prezentowane są światowe premiery marek znanych na całym świecie. Wydarzenie słynie z ekscytujących pokazów samochodów zarówno z historii motoryzacji, jak i tych związanych ze sportem motorowym, z udziałem jednych z najlepszych kierowców na świecie. Goodwood Festival obchodzi w 2023 roku 30. rocznicę powstania i stanowi doskonałą platformę do zaprezentowania po raz pierwszy europejskiej publiczności EV9 – flagowego, elektrycznego SUV-a marki Kia.

Kia EV9 – zaprojektowana i skonstruowana z myślą o nowoczesnym stylu życia w epoce elektromobilności

Nowa Kia EV9 to drugi elektryczny SUV zaprojektowany i skonstruowany z myślą o nowoczesnym stylu życia w epoce elektromobilności, ale pierwszy z trzema rzędami foteli i bardzo przestronny. Efektownie stylizowane EV9 to solidny, wyrafinowany i zaawansowany technologicznie samochód elektryczny. EV9, dostępne w wersji sześcio- lub siedmio-osobowej, łączy odważny design, znakomitą wszechstronność i zaawansowaną łączność. Nowy SUV zapewnia zasięg do 541 kilometrów (w cyklu mieszanym WLTP) i jest wyposażony w technologię ultraszybkiego ładowania prądem o napięciu 800 V. Korzystając z najszybszych publicznych ładowarek zasięg wynoszący 239 kilometrów można uzyskać po zaledwie 15 minutach ładowania.

Kia EV9 to jeden z kilku nowych modeli, których pojawienie się zapowiada średnio- i długoterminowa strategia „Plan S” marki Kia. Przewiduje ona, że do 2027 roku na świecie zadebiutuje aż 15 nowych samochodów elektrycznych marki Kia.

Ceny i wyposażenie Kia EV9 na polskim rynku zostaną ogłoszone we wrześniu. Wtedy też rozpocznie się przyjmowanie zamówień. Pierwsze samochody trafią do salonów sprzedaży w październiku.

Skontaktuj się z nami