Kia EV6 GT zdobywa prestiżowy tytułWorld Performance Car of the Year 2023

  • EV6 GT łączy duży zasięg, przestronne wnętrze i wyrafinowany design z mocą aż 585 KM, która zapewnia ekscytujące osiągi na co dzień oraz przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 3,5 sekundy
  • Kia dostarcza klientom innowacyjne samochody i wiele przydatnych usług


Kia osiągnęła znakomity wynik w tegorocznej edycji konkursu World Car Awards, w którym tytuł World Performance Car 2023 zdobyło EV6 GT.

Wyniki ogłoszono podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Nowym Jorku. Nagrodę przyznaje międzynarodowe jury, które składa się ze 100 dziennikarzy motoryzacyjnych reprezentujących 32 kraje.

Po testach wielu samochodów z całego świata, w tym również marek premium, uznanie jury dla auta marki Kia jest kolejnym potwierdzeniem jej zaangażowania w tworzenie innowacyjnych rozwiązań z zakresu mobilności, zgodnie z hasłem „Movement that inspires”.

Prezes i dyrektor generalny Kia Corporation, Ho Sung Song, powiedział: „Wyróżnienie przyznane przez jury World Car Awards stanowi dla nas ogromny zaszczyt. Kia przekształca się w wiodącego na świecie dostawcę zrównoważonych rozwiązań z zakresu mobilności. Dokładamy wszelkich starań, aby tworzyć samochody, które zapewniają wyjątkową funkcjonalność, a jednocześnie inspirują klientów pomysłowością, technologią i designem. To prestiżowe wyróżnienie jest kolejnym potwierdzeniem sukcesu naszej strategii.”

Kia EV6 GT, która zdobyła tytuł World Performance Car 2023, jest sportową odmianą standardowego modelu, który również otrzymał wiele prestiżowych wyróżnień.

Łączna moc systemowa wynosząca aż 430 kW (585 KM), która zapewnia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 3,5 sekundy i prędkość maksymalną 260 km/h, duży zasięg elektrycznego EV6 GT oraz jego przestronne wnętrze i wyrafinowany design sprawiły, że pokonało ono bardzo silną konkurencję, którą stanowiły tradycyjne samochody sportowe napędzane silnikiem benzynowym.


Design EV6 GT jest zgodny z nową filozofią marki Kia. Podkreśla ona, że przemieszczanie się umożliwia ludziom poznawanie nowych miejsc, budowanie nowych relacji i zdobywanie nowych doświadczeń. Kia umożliwia to klientom poprzez oferowanie ekscytujących i innowacyjnych modeli oraz dostęp do wielu przydatnych usług.

Skontaktuj się z nami