Kia inwestuje w energię ze źródeł odnawialnych na rzecz zrównoważonego ładowania samochodów elektrycznych

– nabywcy elektrycznych modeli marki Kia mogą przyczynić się do wykorzystania energii ze źródeł odnawialnych podczas każdego ładowania akumulatora w publicznych punktach ładowania

– wszystkie działania Kia Charge „napędza” energia odnawialna generowana przez elektrownie wiatrowe

– Kia zobowiązuje się do zwiększania udziału energii ze źródeł odnawialnych w miksie energetycznym

– gama wyłącznie elektrycznych modeli do 2035 roku przyspieszy wkład marki Kia w zrównoważoną mobilność

Kia wzmacnia swój zrównoważony rozwój poprzez dodanie kolejnej sieci ładowania, dostępnej w całej Europie, która do zasilania ładowarek wykorzystuje wyłącznie energię ze źródeł odnawialnych. Kia już współpracuje z IONITY, które zapewnia ekologiczne rozwiązania ładowania wzdłuż autostrad w Europie. Najnowsze partnerstwo – z Digital Charging Solutions (DCS) – oznacza, że ​​użytkownicy samochodów elektrycznych marki Kia mogą od teraz cieszyć się korzyściami, które płyną z jazdy bezemisyjnymi autami i z faktu, że ich ładowanie zostanie zrekompensowane energią ze źródeł odnawialnych.

Kia, za pośrednictwem usługi Kia Charge, określi ilość energii zużywanej przez klientów w Europie do ładowania samochodów elektrycznych (zgodnie z odpowiednimi przepisami o ochronie danych osobowych) i zakupi odpowiednią porcję megawatogodzin (MWh) z certyfikatem „Gwarancji pochodzenia”. W tym przypadku energia odnawialna pochodzi z energii wiatrowej, a DCS użyje „Gwarancji pochodzenia” do zasilenia sieci energetycznej energią ze źródeł odnawialnych, która następnie zasili nie tylko punkty ładowania, ale również inne urządzenia elektryczne.

Dostawcy energii ze źródeł odnawialnych wytwarzają ją z zasobów naturalnych, takich jak energia wiatrowa czy słoneczna, które następnie są przetwarzane na energię elektryczną. Niezależny rejestr potwierdza pochodzenie każdej wyprodukowanej jednostki energii, mierzonej w MWh, o czym świadczy odpowiedni certyfikat „Gwarancji pochodzenia”.

Jörg Reimann, dyrektor generalny Digital Charging Solutions, powiedział: „DCS napędza przyszłość zrównoważonej mobilności na świecie. Certyfikaty „Gwarancji pochodzenia” zapewniają, że sto procent energii zużywanej podczas każdego ładowania trafia z powrotem do sieci energetycznej w postaci energii elektrycznej wytworzonej przez turbiny wiatrowe w Europie. To sprawia, że ​​popyt na energię elektryczną ze źródeł odnawialnych jest bardzo wyraźny, co pomaga utorować drogę do bardziej zrównoważonej przyszłości”.

Cała wyprodukowana energia – czy to tzw. zielona, ​​czy pochodząca z tradycyjnych źródeł – trafia do sieci energetycznej i nie można jej ani zidentyfikować, ani wybrać do wykorzystania według typu. Użytkownicy samochodów elektrycznych marki Kia mają swobodę ładowania w dowolnym publicznym punkcie ładowania, a Kia nie ma możliwości kontrolowania źródła energii wykorzystywanej do zasilania każdego z nich. Współpraca marki Kia z DCS ma na celu zwiększenie ilości energii ze źródeł odnawialnych dostępnej w sieci, poprzez zobowiązanie się do uzupełnienia każdej megawatogodziny energii zużywanej do ładowania w publicznych punktach energią ze źródeł odnawialnych.Jason Jeong, prezes Kia w Europie, powiedział: „Wprowadzając więcej energii ze źródeł odnawialnych do sieci, możemy zwiększyć jej udział w miksie energetycznym. Mamy nadzieję, że z czasem staniemy się częścią szerszej sieci, która będzie mogła współpracować bezpośrednio z dostawcami energii ze źródeł odnawialnych, którzy dostarczają klientom w 100% ekologiczne urządzenia do ładowania. Dopóki w sieci nie będzie wyłącznie energii ze źródeł odnawialnych, ta inicjatywa jest zdecydowanym krokiem we właściwym kierunku”.

Kia Charge – jedna z najszybciej rozwijających się sieci ładowania w Europie

We współpracy z DCS Kia Charge zapewnia kierowcom dostęp do jednej z największych na świecie publicznych sieci ładowania, z ponad 300.000 punktów ładowania w 29 krajach w Europie. Użytkownicy ogólnoeuropejskiej usługi ładowania w publicznych punktach ładowania mają dostęp do oferty wszystkich głównych operatorów za pośrednictwem jednej platformy, która zapewnia łatwość użytkowania.

Użytkownicy Kia Charge mają dostęp do punktów ładowania wszystkich głównych operatorów za pośrednictwem karty ładowania Kia Charge lub aplikacji Kia Charge. Nie są przy tym wymagane żadne dodatkowe umowy z dostawcami, ponieważ płatności odbywają się za pomocą jednej faktury, wystawianej na koniec miesiąca.

Dodatkową korzyścią dla użytkowników Kia Charge jest dostęp do punktów ładowania sieci IONITY, ogólnoeuropejskich publicznych punktów ładowania z ponad 1600 ładowarkami o dużej mocy w 24 europejskich krajach. Szybkie ładowarki o mocy 350 kW obsługują ultraszybkie ładowanie akumulatora nowej Kia EV6 od 10% do 80% w zaledwie 18 minut.

Usługa Kia Charge jest dostępna w 16 krajach: Austria, Belgia, Dania, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Niemcy, Norwegia, Polska, Słowacja, Szwajcaria, Szwecja, Wielka Brytania i Włochy.

Zrównoważona przyszłość

Kia, w ramach strategii „Plan S” zaprezentowanej w ubiegłym roku, poinformowała o swoich planach i celach w zakresie zrównoważonego rozwoju. Jej istotną częścią jest wprowadzenie do 2035 roku w Europie gamy elektrycznych samochodów osobowych. Pierwszym modelem jest EV6, który niedawno debiutował w Europie i już cieszy się dużym popytem oraz znakomicie wypada w testach porównawczych z innymi autami elektrycznymi, także marek premium.

Marka Kia przechodzi ogromną transformację. Dzięki produktom, technologiom i usługom chce stać się światowym liderem zrównoważonego rozwoju. Najnowsza zapowiedź Kia, która dotyczy inwestycji w energię ze źródeł odnawialnych ma na celu zmniejszenie obaw o środowisko w całym cyklu życia samochodów elektrycznych.

Cyfrowe rozwiązania do ładowania

Digital Charging Solutions GmbH (DCS) opracowuje rozwiązania w zakresie ładowania dla producentów samochodów i operatorów flot, co czyni go jednym z najważniejszych na świecie graczy w procesie przejścia na elektromobilność. Kompleksowe rozwiązania typu „white label” firmy DCS pozwalają producentom samochodów i operatorom flot realizować strategie dotyczące elektromobilności. Dzięki rozwiązaniom cyfrowym firma sprawia, że ​​ładowanie akumulatorów aut elektrycznych jest łatwe, bezpieczne i wygodne. Z ponad 300.000 punktów ładowania w 29 krajach, a także z usługą ładowania podczas podróży przez kilka krajów, DCS posiada jedną z najszybciej rozwijających się sieci ładowania.

Skontaktuj się z nami