Kia przedłuża współpracę z organizatorami turnieju Australian Open do 2028 roku

  • Kia, jako główny partner, przedłuża wsparcie sponsorskie organizatorów turnieju Australian Open do 2028 roku
  • 130 aut marki Kia zapewni bezpieczny i ekonomiczny transport zawodników, działaczy i VIP-ów podczas tegorocznego turnieju
  • Kia EV6 GT będzie zaprezentowana na nowym stoisku Grand Slam Oval
  • Interaktywna gra „Wykonaj swój ruch” z Rafaelem Nadalem ma zachęcić fanów do generowania mocy dla floty składającej się z Kia EV6
  • Po raz pierwszy w czasie Australian Open odbędzie się spotkanie „Kia Clubhouse” dla 20 dzieci z Fundacji Rafaela Nadala

Kia Corporation przedłużyła wsparcie sponsorskie dla organizatorów Australian Open do 2028 roku. To kontynuacja bardzo udanej współpracy marki z prestiżowym turniejem tenisowym Wielkiego Szlema, która rozpoczęła się w 2002 roku. Podczas Australian Open 2023 Kia podkreśli swoją wizję i zaangażowanie w zrównoważoną mobilność, jednocześnie zachęcając fanów tenisa do działania poprzez hasło marki „Ruch inspiruje pomysły”.

Aby podkreślić rolę stałego głównego partnera Australian Open i zaznaczyć szczególne zaangażowanie w organizację tegorocznego turnieju, Kia była gospodarzem oficjalnej ceremonii przekazania samochodu na Federation Square w Melbourne. W wydarzeniu tym wzięli udział członkowie zarządu Kia Corporation i przedstawiciele organizacji Tennis Australia oraz dwukrotny zwycięzca Australian Open i ambasador marki Kia na świecie – Rafael Nadal.

Podczas ceremonii Kia zaprezentowała organizatorom turnieju flotę 130 samochodów, w tym tak popularne modele, jak Sportage, Sorento i Carnival oraz elektryczny EV6. Przez cały czas trwania turnieju, który odbędzie się w dniach 16-29 stycznia, auta marki Kia zapewnią bezpieczny, komfortowy i przyjazny środowisku transport po Melbourne zawodnikom, sędziom i VIP-om.

„Australian Open 2023 to szczególny moment w wieloletniej relacji Kia z tym turniejem, ponieważ z radością ogłaszamy przedłużenie współpracy na kolejne pięć lat, do 2028 roku” – powiedział Artur Martins, szef marki i obsługi klienta Kia na świecie.

„Wydarzenie stanowi doskonałą prezentację korporacyjnej wizji marki Kia, która chce stać się głównym dostawcą na świecie zrównoważonych rozwiązań z zakresu mobilności” – dodał.

Odwiedzający tegoroczny Australian Open będą mieli okazję wejść w interakcję z marką Kia i dowiedzieć się więcej o jej zaangażowaniu w dążeniu do pozycji światowego lidera w zakresie zrównoważonej mobilności. Kia zaprezentuje najnowszy model o wysokich osiągach – elektryczny EV6 GT – na nowym stoisku o nazwie Grand Slam Oval.

Na Kia Arena z miejscami dla 5000 kibiców, która od ubiegłego roku jest czwartym co do wielkości stadionem turnieju w Melbourne Park, fani tenisa będą mieli okazję podążać śladami swojego bohatera w interaktywnej grze „Wykonaj swój ruch”. Oglądając na dużym ekranie Rafaela Nadala w akcji, fani mogą również spróbować naśladować ruchy obrońcy tytułu mistrza Australian Open i krokami na specjalnej macie podłogowej generować energię elektryczną, która później posłuży do zasilania modeli EV6.

„Wyjątkowe partnerstwo między Kia a Australian Open okazało się jednym z najbardziej udanych w świecie sportu i jest kluczem do ciągłego sukcesu tego wydarzenia sportowego. Jesteśmy zaszczyceni, że Kia zdecydowała się przedłużyć rolę Głównego Partnera Australian Open do 2028 roku” – mówi Craig Tiley, dyrektor turnieju Australian Open.

„Fascynujące jest obserwowanie najnowszych zrównoważonych innowacji technicznych, które nasi przyjaciele z Kia co roku przedstawiają podczas turnieju Australian Open. Jesteśmy podekscytowani tym, co przygotowali dla fanów w tym roku” – dodał.

Oprócz zaprezentowania pakietu kampanii reklamowych, opracowanych specjalnie na to wydarzenie, które będą prezentowane w mediach cyfrowych w czasie trwania Australian Open 2023, w ramach inicjatywy „Kia Clubhouse” Kia gości również 20 dzieci z Fundacji Rafaela Nadala. Wizyta dostarczy im niezapomnianych wspomnień z oglądania meczów na Rod Laver Arena, zapewni udział w szkółce tenisowej oraz w różnorodnych zajęciach kulturalnych w Melbourne.

Skontaktuj się z nami