Kia zdobywa wiele nagród w prestiżowym konkursie iF Design Awards 2022

– Elektryczny crossover EV6 został wyróżniony w aż czterech kategoriach – „Automobiles/Vehicles”, „Shops/Showrooms”,
„Product Interface” oraz „Textile/Wall/Floor”

Kia zdobyła wiele wyróżnień w prestiżowym konkursie na najlepszy design – iF Design Awards 2022, które świadczą o kompleksowości nowej filozofii projektowania „Przeciwieństwa, które się uzupełniają”, a także o innowacyjności nowego designu współczesnych i przyszłych samochodów elektrycznych marki Kia.

Kluczową rolę w zdobyciu wszystkich czterech nagród iF Design Award 2022 odegrał elektryczny crossover EV6. Oprócz nagrody za design w najważniejszej kategorii „Automobiles/Vehicles”, Kia EV6 była w centrum uwagi w trzech innych – „Shops/
Showrooms” (za salon samochodowy w Seongsu w Seulu), „Product Interface” (za wygląd i obsługę systemu multimedialnego) oraz „Textile/Wall/Floor” (za trójwymiarowy hybrydowy materiał GEONIC zastosowany do wykończenia wnętrza).

Kia EV6 zwyciężyła w kategorii „Automobiles/Vehicles” za „ucieleśnienie inspirującej mobilności”. To pierwszy model marki Kia, który wykorzystuje nową zaawansowaną platformę podłogową Electric-Global Modular Platform i został zaprojektowany zgodnie z nową filozofią projektowania.

Wygrana w kategorii „Shops/Showrooms” to zasługa salonu samochodowego w Seongsu w Seulu, gdzie przygotowano strefę „EV6 Unplugged Ground”. Stworzono ją z myślą o tym, aby w zabawny i pomysłowy sposób przybliżyć klientom możliwości EV6. Salon nowej generacji promuje także przesłanie marki Kia dotyczące nowej jakości życia – obejmującego recykling, zrównoważony rozwój i przyszłościowe rozwiązania z zakresu mobilności.

System multimedialny EV6 zdobył nagrodę iF Design Award 2022 w kategorii „Product Interface”. Szeroki, zakrzywiony wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości doskonale harmonizuje z ogólną estetyką wnętrza. Ponadto, wskaźniki odbiegają od klasycznych okrągłych zegarów charakterystycznych dla samochodów z silnikiem spalinowym i koncentrują się na przekazaniu informacji zoptymalizowanych pod kątem ekologicznych aut elektrycznych. Jurorzy zwrócili uwagę również na zielono-fioletową kolorystykę grafiki, która podkreśla „nowoczesny wizerunek” EV6.

Nowoczesny materiał wykończenia wnętrza GEONIC otrzymał nagrodę iF Design Award 2022 w kategorii „Car Interior Design Material”. Trójwymiarowy, hybrydowy materiał jest wykonany z wielu warstw, dzięki czemu pozwala na otrzymanie nieograniczonych wzorów i na uzyskanie zróżnicowanej gamy kolorystycznej. Dzięki takiemu materiałowi jak GEONIC, styliści mogą łatwiej projektować atrakcyjne wnętrza pojazdów.

Za sprawą najnowszych wyróżnień niezwykłe pasmo sukcesów EV6 trwa nieprzerwanie od premiery w 2021 r. Model ten cieszy się uznaniem nie tylko jurorów różnych konkursów, ale również dziennikarzy na świecie. W ciągu kilku miesięcy od debiutu Kia EV6 wygrała, między innymi, plebiscyt organizowany przez magazyn „What Car?” i zdobyła najbardziej prestiżowy tytuł przyznawany samochodom w Europie – Car of the Year 2022.

iF: Jeden z najbardziej prestiżowych konkursów na świecie, w którym ocenia się design

W tym roku do konkursu iF Design Awards zgłoszono ponad 11.000 produktów z 57 krajów oraz szereg wybitnych dokonań w dziedzinie wzornictwa. Jury konkursu składało się z 75 stylistów z 23 krajów i oceniło 5424 zgłoszenia, które znalazły się na finałowej liście.

W konkursie iF Design Awards nagrody są przyznawane w dziewięciu kategoriach i 80 podkategoriach – produkt, komunikacja, opakowanie, usługi, architektura, architektura wnętrz, obsługa (User Experience), interfejs (User Interface) i koncepcje profesjonalne. Wszystkie nagrodzone prace można zobaczyć na stronie www.ifdesign.com i w aplikacji iF Design.

Nagrodę iF Design Award ustanowiono w 1954 roku przez iF International Forum Design GmbH w Hanowerze, jedną z wiodących na świecie niezależnych instytucji zajmujących się designem. Ceremonia wręczenia nagród iF Design Award Night 2022 odbędzie się 16 maja w Friedrichstadt-Palast w Berlinie.

Skontaktuj się z nami