Otwarcie kliniki Budzik  „Budzik”

Dziś przy szpitalu Bródnowskim w Warszawie została uroczyście otwarta klinika „Budzik” dla dorosłych. Placówka będzie wyposażona w 17 łóżek, a pierwsi pacjenci trafią tam już w marcu. Placówka powstała dzięki Fundacji „AKOGO?” i jej założycielce, Ewie Błaszczyk.

Kia Polska wspiera Fundację „AKOGO?” już od 15 lat. Jako wieloletni partner regularnie przekazujemy na rzecz Fundacji samochody, które pomagają w realizacji celów statutowych Fundacji i są niezbędne w jej codziennej pracy. Pierwsze auta trafiły do „AKOGO?” w 2008 roku. Wówczas polski importer przekazał w użytkowanie modele Carnival oraz Rio. W 2015 roku przekazana została Kia Carens i Picanto a w roku 2020 Sportage oraz XCeed.

Kia Polska z podziwem obserwuje dokonania i starania pani Ewy Błaszczyk, założycielki Fundacji „AKOGO?”. To dzięki determinacji Pani Ewy udało się zgromadzić przy Fundacji ekspertów, instytucje oraz ludzi o dobrym sercu by uruchomić w 2013 roku i rozwijać „Budzik” – pierwszą w Polsce klinikę dla dzieci po ciężkich urazach mózgu. To tam wybudziło się ze śpiączki już ponad 100 dzieci, to tam tętni nadzieja. Jako wieloletni partner Fundacji bardzo się cieszymy, że do działającej w Międzylesiu kliniki dla dzieci dziś dołącza jakże potrzebna klinika dla dorosłych.  Dziękujemy Pani Ewie Błaszczyk za jej starania i dokonania.

Skontaktuj się z nami