Umów się na jazdę testową
  Help
Salon Serwis Cenniki i katalogi Kontakt

Podczas Salonu Samochodowego w Genewie Kia Motors zaprezentuje się jako światowy lider elektromobilności

e-Soul, hybrydowe Niro po faceliftingu i concept car elektrycznego auta o nazwie „Imagine by Kia” – podczas 89. Salonu Samochodowego w Genewie Kia zaprezentuje szeroką gamę modeli z nowoczesnymi, zawansowanymi zespołami napędowymi. - tylko elektryczne i hybrydowe modele można zobaczyć na stosiku marki Kia podczas tegorocznego Salonu Samochodowego w Genewie - światowy debiut elektrycznego samochodu studyjnego przyszłości „Imagine by Kia” - europejski debiut elektrycznego e-Soula dostępnego, do wyboru, z dwoma silnikami o różnej mocy oraz akumulatorami o mniejszej i większej pojemności, które zapewniają duży zasięg - pierwszy pokaz hybrydowego Niro po faceliftingu, którego od 2016 roku Kia sprzedała na świecie ponad 270 000 sztuk Niro, z tego 100 000 w Europie - Debiut nowego systemu UVO CONNECT, który zapewnia dostęp do wielu informacji
Dzisiejszy światowy debiut elektrycznego modelu studyjnego „Imagine by Kia” oraz e-Soula, który w Genewie ma swój europejski debiut i odświeżonego Niro w wersjach hybrydowej i hybrydowej typu plug-in pokazuje jak szeroka jest oferta pojazdów marki Kia z nowoczesnymi, zaawansowanymi zespołami napędowymi.
Emilio Herrera, dyrektor operacyjny Kia Motors Europe, powiedział – „Samochody hybrydowe i elektryczne są najważniejszym elementem wzrostu Kia Motors zarówno w Europie, jak i na świecie. Modele z silnikiem elektrycznym w zespole napędowym stanowiły jeden na osiem samochodów, które w ubiegłym roku sprzedaliśmy w Europie. W chwili, gdy wielu producentów wciąż tylko mówi o swoich inwestycjach i planach związanych z samochodami hybrydowymi i elektrycznymi, Kia ma już wieloletnie doświadczenie w ich produkcji i sprzedaje je od lat. Kolejna generacja elektrycznego e-Soula i hybrydowe Niro po faceliftingu, które prezentujemy dzisiaj oraz nowe modele debiutujące w najbliższych latach pokazują, że samochodów zelektryfikowanych w ofercie marki będzie tylko przybywać". Podczas Salonu Samochodowego w Genewie swój debiut ma również innowacyjny system UVO CONNECT, który zapewnia dostęp do ważnych informacji w czasie rzeczywistym i stałą łączność ze światem zewnętrznym. System jest dostępny w e-Soulu i Niro po faceliftingu, a już niedługo będzie oferowany również do innych modeli marki Kia.
Światowy debiut elektrycznego samochodu studyjnego „Imagine by Kia” Pokazany dzisiaj po raz pierwszy concept car „Imagine by Kia” został zaprojektowany w Centrum Designu Kia Motors we Frankfurcie. Gregory Guillaume, wiceprezes ds. designu w Kia Motors Europe, powiedział: „Wielu producentów o samochodach elektrycznych myśli i mówi tak samo, jak o autach z silnikiem spalinowym. Kładą nacisk na takie parametry, jak osiągi, zasięg czy koszty eksploatacji. Design samochodów marki Kia musi wywoływać emocje i przyprawiać o szybsze bicie serca bez względu na to, czy projektujemy model klasy Gran Turismo, czy samochód elektryczny. Naszym zdaniem e-mobilność może być emocjonująca i odzwierciedla to concept car nowego elektrycznego auta marki Kia”. Concept car „Imagine by Kia” pokazuje jak będą wyglądały samochody marki Kia w przyszłości.
„Imagine by Kia” na nowo interpretuje wiele charakterystycznych elementów designu współczesnych samochodów marki Kia. Jednym z nich jest wlot powietrza do chłodnicy w kształcie tygrysiego nosa. W samochodach elektrycznych takowy nie jest potrzebny, dlatego „nos” zastąpiono podświetlaną „maską”, która otacza nowoczesne reflektory i tworzy w ten sposób nowy łatwo rozpoznawalny „autograf” marki Kia. Przednią szybę i dach tworzy jedna zaokrąglona tafla szkła, która zapewnia panoramiczne okno na świat. Mocno pochylone słupki A i C oraz wygięta linia dachu tworzą jedną łagodną linię, która przyciąga spojrzenia. Wyraźnie zaznaczone nadkola i niewielka powierzchnia szyb z boku podkreślają bardzo dynamiczną sylwetkę auta.
Gregory Guillaume wraz z zespołem stylistów w pełni wykorzystali zalety niewielkich podzespołów elektrycznego układu napędowego, aby zmaksymalizować przestronność wnętrza modelu studyjnego. Z przymrużeniem oka zinterpretowali współczesny zapał konstruktorów do umieszczania wyświetlaczy zamiast zegarów i wielkich dotykowych ekranów na konsoli środkowej. Na cyfrowe wskaźniki w kabinie concept car'a składa się aż 21 indywidualnych ekranów o wysokiej rozdzielczości.

Kontakt

ul.Fordońska 353
85-766 Bydgoszcz
Znajdź nas na mapie

Makarewicz Autoryzowany Dealer Kia Motors Polska