Umów się na jazdę testową
  Help
Salon Serwis Cenniki i katalogi Kontakt

KIA PLATINUM CUP – Nastoletnia Marcelina Czepiel dołączy do stawki

Marcelina Czepiel, która 24 sierpnia będzie świętować swoje siedemnaste urodziny, dołączy do stawki KIA PLATINUM CUP. Druga kobieta wśród zawodników dokończy obecny sezon i zapowiada występy w pełnym cyklu w 2020 roku, a debiut zaliczy podczas Verva Street Racing.

Młoda zawodniczka nie ma jeszcze bogatego doświadczenia w wyścigowych startach, ale mistrzostwa Polski Kia Picanto niejednokrotnie pokazały, że jest to najlepsza kuźnia talentów dostępna w naszym kraju. Podobnie jak wielu młodych kierowców Marcelina swoją przygodę z motorsportem rozpoczęła od kartingu, w którym ścigała się blisko dwa lata. Teraz przyszedł jednak czas na większe wyzwania.
- Moja przygoda z motorsportem rozpoczęła się niecałe dwa lata temu. Wszystko zaczęło się od urodzinowego wyjazdu na tor kartingowy w Tarnowie, gdzie po paru przejazdach uzyskałam czas w czołowej dziesiątce historii obiektu. To zmotywowało mnie, bym zaczęła poważniej myśleć o startach. Po dwóch miesiącach intensywnych treningów na torze w Krakowie, zadzwoniono do mnie z zapytaniem, czy nie chciałabym dołączyć do akademii kartingowej. Było to dla mnie wielkie zaskoczenie, ale zgodziłam się i zostałam członkiem Akademii Kartingowej Seba Racing Team, gdzie uczyłam się jazdy pod okiem Sebastiana Piwowarskiego - mówiła mieszkanka Szczyrzyca.
- Po blisko dwóch latach występów w kartingu halowym postanowiłam zrobić krok naprzód i usiąść za kierownicą auta wyścigowego. Zdecydowałam się na Kię Picanto i od początku czerwca 2019 roku regularnie i intensywnie trenuję z Panem Tomaszem Płaczkiem. Moje tegoroczne plany zakładają występ w Verva Street Racing i starty w dwóch pozostałych rundach obecnego sezonu. Pozwoli mi to oswoić się w rodzinie KIA PLATINUM CUP, by móc walczyć w pełnym cyklu w 2020 roku - dodała reprezentantka klubu AMK Limanowa.

Nastolatka miała już okazję zadebiutować w wyścigowej rywalizacji. W ramach przygotowań do rundy KPC w czeskim Moście w lipcu wystartowała w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Za kierownicą Picanto wygrała pierwszy wyścig w klasie DN-1, w którym pokonała Jakuba Szablewskiego, obecnie czwartego kierowcę mistrzostw.
- To była moja czwarta okazja, by pojeździć po torze, a dopiero trzeci raz mogłam wykorzystać pełną nitkę Toru Poznań. Czasy nie są jeszcze satysfakcjonujące, ale w porównaniu do moich rywali nie jest źle. Czuję, że jestem przygotowana. Dużo trenuję i wiem, że w przyszłym sezonie będę jeszcze szybsza, co oznacza, że koledzy będą musieli się mnie obawiać.

Marcelina zdradziła także, że jej motorsportowym marzeniem są starty w rajdowych mistrzostwach świata: - Marzę o tym, by startować w WRC. Będę dążyć do tego, by spełnić to marzenie. W wolnym czasie oddaję się swojej pasji i kiedy tylko mam możliwość jeżdżę długie treningi i staram się zrealizować kilkudniowe sesje testowe.

Partnerem strategicznym Kia Motors Polska przy organizacji Mistrzostw Polski KIA PLATINUM CUP jest firma ORLEN OIL. Projekt wspomagają także Bank BNP Paribas i Kumho Tire.

Wszystkie informacje dotyczące mistrzostw Polski KIA PLATINUM CUP można znaleźć na facebookowym profilu: www.facebook.com/KIAPLATINUMCUP oraz na stronie internetowej www.kiaplatinumcup.pl . Ciekawe ujęcia zakulisowe oraz z wydarzeń wokół mistrzostw publikujemy na Instagramie: https://www.instagram.com/kiaplatinumcup . Wszelkie materiały video znajdują się na kanale YouTube: https://www.youtube.com/c/KIAPLATINUMCUP .

Kontakt

ul.Fordońska 353
85-766 Bydgoszcz
Znajdź nas na mapie

Makarewicz Autoryzowany Dealer Kia Motors Polska