Umów się na jazdę testową
  Help
Salon Serwis Cenniki i katalogi Kontakt

Karim Habib mianowany na stanowisko Senior Vice President oraz szefa Kia Design Center

Kia Motors Corporation mianowała Karima Habiba na stanowisko starszego wiceprezesa i szefa Kia Design Center. Wybór Habiba zapewnia marce Kia dalsze podnoszenie jakości designu jej samochodów. Karim Habib obejmie stanowisko na początku października i będzie pracował w Kia Design Center w Namyang. - Karim Habib będzie nadzorował design nowych samochodów i opracowywał przyszłe kierunki rozwoju designu modeli marki Kia - Od początku października Habib będzie pracował w Kia Design Center w koreańskim Namyang - Habib ma ponad dwadzieścia lat doświadczenia w projektowaniu aut marek premium - Wybór Habiba na to stanowisko ma przyczynić się do dalszego wzrostu atrakcyjności designu samochodów marki Kia
Karim Habib, odpowiedzialny za design samochodów marki Kia, będzie nadzorować prace stylistów nadwozi i wnętrz oraz odpowiedzialnych za kolorystykę i materiały. Nowy szef Kia Design Center w Korei będzie także pracował nad kierunkiem rozwoju designu aut marki Kia. Karim Habib będzie raportował do Luca Donckerwolke'a, wiceprezesa wykonawczego i szefa designu w Hyundai Motor Group.
Karim Habib jest znany z wyjątkowej zdolności odzwierciedlania tożsamości marki w swoich projektach i ma za sobą ponad dwudziestoletnie doświadczenie w pracy nad wieloma ważnymi projektami marek premium. Przed objęciem funkcji szefa Kia Design Center był dyrektorem wykonawczym w INFINITI Motor Company, w którym nadzorował design najnowszych modeli studyjnych. Wcześniej pracował dla BMW Group oraz Daimler Group. Karim Habib urodził się w Libanie. Studiował na Wydziale Mechanicznym Uniwersytetu McGill w Kanadzie, a także na Wydziale Designu Środków Transportu w Art Center College of Design w Kalifornii. Biegle włada językami angielskim, francuskim, niemieckim i włoskim.

„Kia jest rozwijającą się i ambitną marką, która podąża ku elektryfikacji i innowacjom w zakresie mobilności” ­ mówi Habib. „Jestem podekscytowany, że będę częścią tej transformacji, która w przyszłości umocni markę Kia w branży motoryzacyjnej. Przyszłości, która zapowiada się nie tylko pełna wyzwań, ale również nowych możliwości. Nie mogę doczekać się współpracy z Luc'kiem Donckerwolke'iem, którego pracę podziwiam od wielu lat, a także z zespołem stylistów marki Kia, który stworzył wiele naprawdę niezwykłych projektów”.

„Karim Habib, w roli Senior Vice Presidenta, ze swoim międzynarodowym doświadczeniem jest wielkim atutem marki Kia” – mówi Donckerwolke. „Wysoko cenimy jego talent. Karim dołącza do zespołu młodych stylistów marki Kia w kluczowym momencie. Zespołu, który zdobył już wiele międzynarodowych nagród za wzornictwo. Teraz razem będą projektować przyszłe modele Kia”.

Kia Design Center to miejsce narodzin globalnych modeli marki Kia, odpowiedzialne za nadzorowanie wszystkich aspektów pracy nad designem przyszłych modeli – od opracowania koncepcji designu po dobór kolorów i materiałów. Kia Design Center z siedzibą w Namyang w Korei działa w ramach światowej sieci ośrodków stylistycznych marki, która obejmuje centra projektowe w Stanach Zjednoczonych i w Europie.

Przebieg kariery zawodowej Karima Habiba:
2017 – 2019: Executive Design Director INFINITI, Nissan Motor Company
2012 – 2017: Head of Design BMW Automobiles, BMW Group
2011 – 2012: Head of Exterior Design BMW Automobiles, BMW Group
2009 – 2011: Senior Manager Advanced Design Germany, Daimler
2007 – 2009: Chief Designer Advanced Design, BMW Group
2004 – 2007: Senior Designer (Exterior Production Design), BMW Group
2002 – 2003: Exterior/Interior Designer - Advanced Design, BMW Group
1998 – 2001: Exterior/Interior Production Designer, BMW Group

Kontakt

ul.Fordońska 353
85-766 Bydgoszcz
Znajdź nas na mapie

Makarewicz Autoryzowany Dealer Kia Motors Polska