Umów się na jazdę testową
  Help
Salon Serwis Cenniki i katalogi Kontakt

„4100 km elektrycznej podróży” – Kia Motors zbadała kierunki rozwoju elektromobilności w Europie

Kia Motors opublikowała raport, w którym mowa o głównych kierunkach rozwoju elektromobilności w Europie. „Electric Mission”, czyli podróż na trasie liczącej 4100 kilometrów przez najbardziej zaawansowane rynki w dziedzinie rozwoju elektromobilności i zaangażowane w promowanie samochodów elektrycznych, przeprowadzono we współpracy z firmą World Shopper – ekspertem ds. badań branży motoryzacyjnej.

- W ramach „Electric Mission” elektryczna Kia e-Niro odwiedziła europejskie rynki z najbardziej rozwiniętą infrastrukturą dla samochodów elektrycznych
- Raport wskazuje bariery, które ograniczają upowszechnienie aut elektrycznych i podpowiada, w jaki sposób osoby fizyczne, firmy i rządy mogą owe bariery pokonać
- „Electric Mission” odwiedziła Niemcy, Holandię, Danię, Szwecję i Norwegię

Podróż elektrycznym samochodem trwała dziesięć dni. Podczas niej zespół naukowców odwiedził miasta w Europie Północnej, które kształtują przyszłość elektrycznej mobilności. Podróż odbywała się elektrycznym crossoverem Kia e-Niro i prowadziła przez Niemcy, Holandię, Danię, Szwecję i Norwegię.
W czasie podróży analitycy World Shopper spotkali się z ponad setką osób, które mają wpływ na wzrost popularności pojazdów elektrycznych. Spotkania miały na celu zebranie danych i spostrzeżeń do opracowania raportu „Electric Mission”. Przedstawiciele marki Kia i firmy World Shopper spotkali się również z użytkownikami, aby ocenić ich nastawienie do samochodów elektrycznych, do rozwoju infrastruktury ładowania oraz aby zbadać sposób eksploatacji pojazdów elektrycznych i to jak zmieniają one codzienne życie użytkowników. Z raportu wynika, że potencjalnych nabywców aut elektrycznych nadal zniechęcają wysoki koszt zakupu, słabo rozwinięta infrastruktura stacji ładowania i długi czas ładowania akumulatora aut elektrycznych.
Co ważne, raport pokazuje również, że wielu kierowców bez problemu zamieniło auta napędzane silnikiem spalinowym (benzynowym i Diesla) na samochody elektryczne, z których korzysta na co dzień i bez żadnych ograniczeń.
Zainstaluj w domu ładowarkę
Raport wykazał, że konsumenci łatwiej mogą przejść z użytkowania samochodów zasilanych paliwami kopalnymi na auta zasilane energią elektryczną, jeśli zainstalują w domu ładowarkę. Często są one oferowane z dopłatą lub dostępne w atrakcyjnej cenie przy zakupie samochodu. Domowe ładowarki umożliwiają rozpoczęcie codziennej podróży z maksymalnie naładowanym akumulatorem – to luksus, na który kierowcy korzystający z samochodów z silnikiem spalinowym nie mogą sobie pozwolić. Na przykład, właściciele e-Niro codziennie mogą wyruszyć z domu mając do dyspozycji zasięg 455 km, który oferuje elektryczny crossover marki Kia (w cyklu mieszanym WLTP). To znacznie więcej niż większość kierowców przejeżdża w ciągu jednego dnia. Raport wykazał, że podczas przeciętnej trasy zużycie energii wynosi jedynie około 4 kWh, a akumulator e-Niro ma pojemność 64 kWh.

Zmień nawyki dotyczące „tankowania”
Badanie przeprowadzone przez Kia i World Shopper wykazały zmianę nawyków „tankowania” samochodów elektrycznych w kierunku częstszego ładowania akumulatora w domu lub w biurze. Wiele osób dopasowało również korzystanie z aut elektrycznych do codziennego życia. W Norwegii, na przykład, wielu kierowców ładuje akumulator samochodu elektrycznego w czasie pobytu w restauracji, wizyty w kawiarni lub podczas treningu w klubie fitness.

Rozpowszechnianie stacji ładowania z szybkimi ładowarkami na parkingach przy głównych trasach umożliwia kierowcom doładowanie akumulatora samochodu elektrycznego w ciągu zaledwie 30 minut, które wystarcza na tydzień jazdy po mieście. Na przykład, czas ładowania akumulatora o pojemności 50 kWh do 80% za pomocą szybkiej ładowarki o mocy 175 kW wynosi tylko od 15 do 30 minut.

Ważne są doświadczenia innych
W trakcie gromadzenia danych do raportu specjaliści z Kia odkryli, że ​​jednym z najłatwiejszych sposobów na przezwyciężenie obaw związanych z eksploatacją samochodów elektrycznych są pozytywne doświadczenia innych użytkowników, na przykład przyjaciół czy osób z rodziny. Dzięki takim autom jak e-Niro, które umożliwiają bezemisyjne pokonywanie dużych odległości, wielu kierowców do samochodów elektrycznych przekonują informacje o dodatkowych korzyściach, takich jak niższe koszty eksploatacji, niższe koszty przeglądów i niższe podatki. Opinie zadowolonych użytkowników są głównym powodem, dla którego wiele osób już przesiadło się z samochodów z silnikiem spalinowym na auta zasilane energią elektryczną. Duży zasięg samochodów elektrycznych nowej generacji sprawia, że ​​naprawdę stają się one realnym wyborem dla wielu kierowców.

e-Niro w sprzedaży w Europie – zero emisji i zasięg do 455 kilometrów
e-Niro – pierwszy elektryczny crossover Kii – na jednym ładowaniu akumulatora oferuje zasięg na trasie do 455 kilometrów i do 615 kilometrów w mieście. Nowa Kia e-Niro, dostępna w sprzedaży na wybranych europejskich rynkach, oferuje większy zasięg niż wiele samochodów z silnikiem benzynowym i większość najczęściej kupowanych aut elektrycznych (a nawet tych znacznie droższych). Unikalne połączenie stylu i funkcjonalności uzupełnia 7-letnia gwarancja producenta lub do przebiegu 150 000 km, która obejmuje również akumulator i silnik elektryczny.

Kia e-Niro jest dostępna z litowo-jonowym akumulatorem o pojemności, do wyboru, 64 kWh i 39,2 kWh, który na jednym ładowaniu do pełna zapewnia bezemisyjny zasięg do 289 km. Po podłączeniu do szybkiej ładowarki o mocy 100 kW ładowanie akumulatora o pojemności 64 kWh z 20% do 80% zajmuje w e-Niro tylko 42 minuty.

e-Niro uzupełnia gamę, która już składa się z Niro hybrydowego i hybrydowego typu plug-in. Od momentu wprowadzenia na rynek w 2016 roku hybrydowe wersje Kia Niro znalazły na świecie ponad 250 000 nabywców. 90 000 egzemplarzy hybrydowego crossovera jeździ po drogach w Europie.

Do polskich salonów e-Niro trafi w pierwszym kwartale 2020 roku.

Kontakt

ul.Fordońska 353
85-766 Bydgoszcz
Znajdź nas na mapie

Makarewicz Autoryzowany Dealer Kia Motors Polska