Umów się na jazdę testową
  Help
Salon Serwis Cenniki i katalogi Kontakt

Podczas pierwszego salonu samochodowego IAA Mobility Kia zaprezentuje wyłącznie modele elektryczne i hybrydowe

- Światowa premiera nowej Kia Sportage w wersji hybrydowej typu plug-in
- Pierwsza w 28-letniej historii Kia Sportage wyłącznie na rynek europejski
- Europejski debiut pierwszego auta elektrycznego nowej generacji – Kia EV6
- W czasie IAA Mobility (7-12 września) stoisko marki Kia będzie mieścić się przy Odeonsplatz – salon po raz pierwszy odbędzie się w Monachium

Podczas pierwszego salonu samochodowego IAA Mobility, który odbędzie się między 7 a 12 września w Monachium, Kia zaprezentuje wyłącznie samochody elektryczne i hybrydowe. W stolicy Bawarii światowy debiut będzie mieć nowa Kia Sportage w wersji hybrydowej typu plug-in (PHEV). To pierwsza generacja Kia Sportage w 28-letniej historii tego modelu, która ma odmianę przeznaczoną wyłącznie na rynki europejskie. W Monachium Kia zaprezentuje również liczne zalety pierwszego samochodu elektrycznego nowej generacji (BEV) – EV6.
Sportage w wersji PHEV ma sporą szansę przyciągnąć do salonów marki Kia osoby, które myślą o przesiadce do samochodu o napędzie elektrycznym i jednocześnie nie chcą rezygnować z wszechstronności i wyglądu typowego SUV-a. Kia Sportage w wersji PHEV jest napędzana przez 1,6-litrowy silnik T-GDI, silnik elektryczny o mocy 66,9 kW z magnesami trwałymi i wyposażona w akumulator litowo-jonowy, który może zmagazynować 13,8 kWh energii.
W Monachium debiut przed europejską publicznością będzie mieć również Kia EV6, która reprezentuje zmiany zachodzące w koreańskiej marce i jej nowe oblicze. Zaawansowany technologicznie samochód typu BEV opracowano z zamiarem przełamania barier, które wiele osób powstrzymują przed przesiadką do auta elektrycznego. Kia EV6 zapewnia krótki czas ładowania, dostęp do rozległej sieci ładowania, imponująco duży zasięg i oferuje wiodącą w segmencie przestronność wnętrza. EV6 zapewnia najlepsze wrażenia, jakie samochód typu BEV może zaoferować i sprawia, że korzystanie z niego jest tak wygodne i bezproblemowe, jak użytkowanie auta z silnikiem spalinowym, przy nieporównywalnie mniejszym obciążeniu środowiska.
Osoby odwiedzające IAA Mobility znajdą stoisko marki Kia na wystawie plenerowej przy Odeonsplatz, dostępne 7 września w godzinach 14:00-20:00, a w dniach 8-11 września – 10:00-20:00. 12 września stoisko będzie otwarte w godzinach 10:00-17:00. Oprócz nowych Kia Sportage PHEV i Kia EV6 na odwiedzający będzie czekać mnóstwo atrakcji, m.in. możliwość spróbowania EV6 VR.

Kontakt

ul.Fordońska 353
85-766 Bydgoszcz
Znajdź nas na mapie

Makarewicz Autoryzowany Dealer Kia Motors Polska