Umów się na jazdę testową
  Help
Salon Serwis Cenniki i katalogi Kontakt

5. runda KIA LOTOS RACE 2017 – Kamil Serafin wygrywa kwalifikacje na torze w Moście

Kamil Serafin, najszybszy w kwalifikacjach przed wyścigami na Autodromie Most w Czechach, do wyścigu numer 1 wystartuje jutro z pierwszego pola startowego. Obok niego w pierwszej linii swoje Picanto ustawi Max Günther.


Po dwóch piątkowych treningach, które odbywały się w strugach deszczu, w sobotę podczas kwalifikacji aura okazała się nieco bardziej łaskawa dla kierowców i kibiców. Nieco, bo nie padało, ale temperatura w dalszym ciągu nie rozpieszczała. Termometr pokazywał jedynie 15 OC. W pierwszym treningu szalał młodziutki Nikodem Wierzbicki, który od drugiego w stawce Tomka Magdziarza był szybszy o 0,537 s. „Uwielbiam jazdę w takich warunkach. Wtedy wszystko zależy od wyczucia przyczepności. Granica jest bardzo cienka, a lód bardzo kruchy. Nie można jechać za szybko o nawet 1 km/h.” – powiedział uśmiechnięty od ucha do ucha 14-latek. Dzień później, w sobotę, nie było mu już tak wesoło. Mimo że na suchej nawierzchni poprawił czas okrążenia o 11,5 s, nie awansował do finałowej części kwalifikacji. Oprócz niego z dalszej rywalizacji o miejsca na starcie do pierwszego wyścigu odpadli Marek Begier, Lukas Keil, Jakub Dwernicki i Przemysław Pytlak.
Drugi piątkowy trening to pokaz umiejętności jazdy w trudnych warunkach kierowcy rajdowego i dziennikarza TVN Turbo – Łukasza Byśkieniewicza, który na torze w Moście startuje za kierownicą samochodu z numerem 99, czyli jako kierowca zaproszony przez KIA MOTORS POLSKA. Jego kolegą za kierownicą drugiej VIP-owskiej Kia Picanto jest Marek Wicher, który reprezentuje barwy portalu interia.pl. Od znowu drugiego w klasyfikacji Tomasza Magdziarza dziennikarz TVN-u okazał się szybszy o 0,720 s. O prawie pół sekundy poprawił też czas Wierzbickiego z treningu numer 1. Podczas ścigania już na serio, czyli w pierwszej części kwalifikacji, szybkość pokazał wicelider klasyfikacji sezonu – Jan Antoszewski, który o 0,076 s wyprzedził Dawida Borka i o 0,291 s Damiana Litwinowicza. Tempo tej części kwalifikacji było bardzo szybkie i wyrównane – z czasem 2 minuty i 10 sekund w wynikach widniało aż 7 kierowców. Do Q2 nie awansowali Łukasz Byśkiniewicz, Marcin Ganowski, Petra Krajnyák i Marek Wicher.
W Q2 czterech kierowców podkręciło tempo jeszcze bardziej – Jan Antoszewski, Damian Litwinowicz, Dawid Borek i Kamil Serafin uzyskali czas 2 minuty i 9 sekund. Na 5. miejscu tę część kwalifikacji ukończyła Adrienn Vogel, która ze startą 0,873 s do Antoszewskiego okazała się szybsza od Szymona Jabłońskiego, Tomasza Magdziarza, Maxa Günthera, Szymona Ładniaka i Filipa Kaminiarza, którzy Q2 ukończyli na miejscach od 6 do 10.
W finałowej części kwalifikacji najszybszy okazał się lider klasyfikacji sezonu – Kamil Serafin, który był szybszy od Maxa Günthera o jedynie 0,013 s. W drugiej linii do pierwszego wyścigu swoje Picanto ustawią Dawid Borek (+0,136 s) i Szymon Ładniak (+0,204 s), w trzeciej - Jan Antoszewski (+0,225 s) i Damian Litwinowicz (+0,429 s). Kolejne miejsca w Q3 zajęli Adrienn Vogel, Tomasz Magdziarz, Szymon Jabłoński i Filip Kaminiarz. Po kwalifikacjach Max Günther nie krył zadowolenia – „To najlepsze kwalifikacje w moim wykonaniu w tym sezonie. Różnica tylko 0,013 s do zwycięzcy pokazuje, że stać mnie na pole position. Jutro trzeba perfekcyjnie wystartować. Jeśli to się uda, zwycięstwo w wyścigu jest w moim zasięgu.”
Pierwszy wyścig startuje jutro o godz. 9:10, drugi – o 15:15. Partnerem strategicznym Kia Motors Polska przy organizacji Mistrzostw Polski Kia Picanto jest firma LOTOS Oil. KLR wspomagają także Bank BGŻ BNP Paribas oraz Hankook. Wszystkie informacje dotyczące Mistrzostw Polski Kia Picanto można znaleźć na facebookowym profilu KIA LOTOS RACE https://www.facebook.com/KiaLotosRace oraz na stronie internetowej www.kialotosrace.pl . Ciekawe ujęcia zakulisowe oraz z wydarzeń wokół Mistrzostw publikujemy na Instagramie: https://www.instagram.com/kialotosrace natomiast dynamiczne filmy i klipy na kanale YouTube https://www.youtube.com/user/KIALOTOSRACE/videos.

Kontakt

ul.Fordońska 353
85-766 Bydgoszcz
Znajdź nas na mapie

Makarewicz Autoryzowany Dealer Kia Motors Polska