Help

KIA LOTOS RACE 2017 – oficjalne wyniki rundy w Moście

Dopiero dzisiaj do organizatora Mistrzostw Polski KIA Picanto – KIA Motors Polska – dotarła decyzja GKSS w sprawie odwołania jednego z kierowców oraz oficjalne wyniki ostatniej rundy KIA LOTOS RACE na torze w czeskim Moście.
Od dzisiaj wiadomo, że z wygranej rundy na torze w czeskim Moście może cieszyć się Max Günther, a drugi wyścig wygrał Dawid Borek. Wszystko po dyskwalifikacji Kamila Serafina i Damiana Litwinowicza za niezgodności z regulaminem technicznym KIA LOTOS RACE stwierdzone w samochodach obydwu zawodników.
Podczas kontroli technicznej po drugim wyścigu komisja techniczna KLR stwierdziła niezgodność z regulaminem technicznym KIA LOTOS RACE sprężyn w przednim zawieszeniu samochodu Dawida Litwinowicza i nieoryginalną szybę czołową w KIA Picanto Kamila Serafina. Decyzją czeskiego Zespołu Sędziów Sportowych obydwaj kierowcy zostali zdyskwalifikowani z drugiego wyścigu V rundy. Od decyzji sędziów przysługuje zawodnikom odwołanie, z którego postanowił skorzystać jedynie Kamil Serafin. Po wysłuchaniu wyjaśnień, które miało miejsce w ostatnią sobotę, GKSS przy PZM podtrzymała dziś decyzję czeskiego ZSS.
W związku z powyższym, zwycięzcą drugiego wyścigu na Autodromie Most został Dawid Borek, a podium uzupełnili Szymon Ładniak i Adrienn Vogel. Rundę w czeskim Moście zapisał na swoje konto Max Günther. Przed ostatnią rundą, która już w najbliższy weekend odbędzie się we Włoszech na torze Monza, w klasyfikacji generalnej sezonu prowadzi Kamil Serafin, który o tylko 9 punktów wyprzedza Jana Antoszewskiego i o 21 pkt. Nikodema Wierzbickiego.
Partnerem strategicznym Kia Motors Polska przy organizacji Mistrzostw Polski Kia Picanto jest firma LOTOS Oil. KLR wspomagają także Bank BGŻ BNP Paribas oraz Hankook.

Wszystkie informacje dotyczące Mistrzostw Polski Kia Picanto można znaleźć na facebookowym profilu KIA LOTOS RACE https://www.facebook.com/KiaLotosRace oraz na stronie internetowej www.kialotosrace.pl . Ciekawe ujęcia zakulisowe oraz z wydarzeń wokół Mistrzostw publikujemy na Instagramie: https://www.instagram.com/kialotosrace natomiast dynamiczne filmy i klipy na kanale YouTube https://www.youtube.com/user/KIALOTOSRACE/videos .

Kontakt

ul.Fordońska 353
85-766 Bydgoszcz
Znajdź nas na mapie

Makarewicz Autoryzowany Dealer Kia Motors Polska

Logo Kia Makarewicz