Help

Kia Stinger samochodem roku Wirtualnej Polski

Kia Stinger zdobyła tytuł Samochodu Roku 2017 w plebiscycie zorganizowanym przez redakcję Wirtualnej Polski. Koreańskie Gran Turismo zwyciężyło także w kategorii „Samochód na wielką podróż we dwoje”. Po godzinach gorących dyskusji, testów i porównań, redakcja Wirtualnej Polski wybrała Samochód Roku 2017. Obok najważniejszej nagrody dziennikarze przyznali także wyróżnienia w dodatkowych kategoriach.
Do plebiscytu Samochodu Roku Wirtualnej Polski zgłoszonych zostało w sumie czterdzieści samochodów, z którymi dziennikarze dokładnie się zapoznali, przetestowali i porównali. Poszczególne auta rywalizowały w następujących kategoriach:

  • samochód na wielką podróż we dwoje,
  • samochód na wielką podróż z rodziną,
  • samochód na wyjazd na narty,
  • torowa rakieta roku,
  • miejski wojownik,
  • najspokojniejsze miejsce na świecie,
  • jak w domu,
  • najlepsza nowa alternatywa dla auta używanego.


Każdy ze zgłoszonych do plebiscytu Wirtualnej Polski modeli walczył nie tylko w swojej kategorii, ale i o najważniejszą nagrodę – tytuł Samochodu Roku. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru jurorzy zwrócili uwagę na każdy z elementów, wybierając auto, które poruszyło motoryzacyjny światek i wybiło się na tle konkurencji.

Za najważniejsze auto 2017 roku redakcja Wirtualnej Polski uznała Kia Stinger. Koreańskie GT zachwyciło redakcję zarówno osiągami, wykonaniem, możliwościami i radością z jazdy. Podczas wręczenia nagród mogliśmy usłyszeć: „Topowe wersje z silnikiem V6 pokazały swoje możliwości, choć doceniamy również Stingery z dwulitrowymi jednostkami, które łączą ekonomię użytkowania z całkiem niezłymi osiągami. Kia Stinger nie tylko stanowi jedno z najważniejszych dzieł koreańskiej motoryzacji, ale i zapewnia powiew świeżości na nieco skostniałym rynku zawładniętym przez wszelkiej maści SUV-y i crossovery. Stinger potwierdza, że istnieje rynek dla tego typu samochodów. Co więcej, to ostateczny argument Kii, która jest w stanie rzucić wyzwanie nie tylko Volkswagenowi, ale nawet markom pozycjonującym się w tzw. segmencie premium.”

Zwycięzcy ogłoszeni zostali podczas VIP Night Poznań Motor Show - najważniejszych targów motoryzacyjnych w kraju, a nagrody odebrał Wojciech Szyszko, dyrektor zarządzający Kia Motors Polska.

Kontakt

ul.Fordońska 353
85-766 Bydgoszcz
Znajdź nas na mapie

Makarewicz Autoryzowany Dealer Kia Motors Polska

Logo Kia Makarewicz