Umów się na jazdę testową
  Help
Salon Serwis Cenniki i katalogi Kontakt

Wróbel zaczyna od pole position

Konrad Wróbel, lider klasyfikacji sezonu KIA PLATINUM CUP, najlepiej poradził sobie z kwalifikacjami na Torze Poznań i wywalczył pole position do pierwszego wyścigu. Dopiero szóste pole startowe zdobył broniący tytułu mistrza Polski: Kamil Serafin.
W pierwszej części kwalifikacji najszybszy był Kamil Serafin, który o 0,150 sekundy pokonał Filipa Tokara. Za czołową dwójką sklasyfikowano Konrada Wróbla i Nikodema Wierzbickiego, a zacięty bój o piątą pozycję wygrał Patryk Borek, który był o 0,011 sekundy lepszy od Szymona Jabłońskiego i o 0,031 sekundy szybszy od Lukasa Keila. Z walką o pole position pożegnali się startujący jako VIP: Jacek Jurecki i Marek Wicher. Pierwszemu z nich do awansu do Q2 zabrakło ponad 0,4 sekundy.
- Q1 było dla mnie trzecim treningiem. Nie mam problemów, by awansować do czołowej piętnastki, więc wyjechałem na świeżych oponach. Uzyskuję w miarę równe czasy. Mój rezultat można jeszcze pobić i wiem, że mogę przyspieszyć - zapowiadał po Q1 Serafin.
W popołudniowej sesji Q2 najszybszy okazał się Konrad Wróbel, który już na pierwszym pomiarowym okrążeniu uzyskał najlepszy rezultat. Drugi ze stratą zaledwie 0,044 sekundy był Filip Tokar, a trzecim czasem mógł pochwalić się Kamil Serafin. W walce o zamknięcie czołowej dziesiątki, która powalczy w Q3 lepsza okazałą się Adrienn Vogel. Węgierka była szybsza od Marka Begiera, który stracił do niej 0,099 sekundy. Jazdy na Q2 zakończyli także Petra Krajnyak, Marcin Ganowski oraz tegoroczni debiutanci: Miłosz Siemaszko oraz Patryk Borek.
- Jadę to, co potrafię i na co mnie stać. Na tym torze możemy naprawdę dużo trenować, co zapowiada, że w trzeciej części kwalifikacji cała dziesiątka powinna zmieścić się w sekundzie. Wyścigi z pewnością będą widowiskowe i jutro wszystko się okaże – komentował po Q2 Konrad Wróbel.
W sobotnim Q3 najlepiej poradził sobie Konrad Wróbel, który o 0,208 sekundy pokonał Filipa Tokara. Lider klasyfikacji sezonu uzyskał najlepszy rezultat na swoim czwartym, ostatnim pomiarowym okrążeniu. Trzeci czas zanotował Aleksander Olejniczak, który stracił 0,823 i o 0,005 sekundy był lepszy od powracającego do rywalizacji Szymona Jabłońskiego. Piąte pole startowe wywalczyła Adrienn Vogel (+0,883), a szóste Kamil Serafin (+0,906). W sekundzie zmieścił się także Lukas Keil, który do najszybszego stracił 0,945 sekundy. Stawkę w Q3 uzupełnili Nikodem Wierzbicki, Dawid Borek oraz Jakub Dwernicki.
- Tak jak mówiłem wczoraj, kwalifikacje były bardzo trudne, ale wywalczyłem pole position. Teraz skupiamy się na wyścigu i walce o zwycięstwo – podsumował sobotnią część kwalifikacji Konrad Wróbel.
Na sobotnie popołudnie zaplanowano pierwszy wyścig na Torze Poznań. O 13:15 kierowcy rozpoczną bój o zwycięstwo w pierwszej domowej rywalizacji w tym roku. Drugi wyścig odbędzie się w niedzielę, a gościem specjalnym KIA PLATINUM CUP będzie Kuba Przygoński, który o godz. 13:30 czyli tuż przed starem drugiego wyścigu KPC zaprezentuje swoje driftingowe umiejętności a 2 godziny wcześniej opowie w namiocie Kia o swoich startach w rajdach terenowych.
Partnerem strategicznym Kia Motors Polska przy organizacji Mistrzostw Polski KIA PLATINUM CUP jest firma ORLEN OIL. Projekt wspomagają także Bank BGŻ BNP Paribas oraz Ergo Hestia.

Wszystkie informacje dotyczące mistrzostw Polski KIA PLATINUM CUP można znaleźć na facebookowym profilu: www.facebook.com/KIAPLATINUMCUP oraz na stronie internetowej www.kiaplatinumcup.pl . Ciekawe ujęcia zakulisowe oraz z wydarzeń wokół mistrzostw publikujemy na Instagramie: https://www.instagram.com/kiaplatinumcup . Wszelkie materiały video znajdują się na kanale YouTube: https://www.youtube.com/c/KIAPLATINUMCUP .

Kontakt

ul.Fordońska 353
85-766 Bydgoszcz
Znajdź nas na mapie

Makarewicz Autoryzowany Dealer Kia Motors Polska