Umów się na jazdę testową
  Help
Salon Serwis Cenniki i katalogi Kontakt

Kia Rio i Kia Stinger najlepsze w swoich klasach w badaniu J.D. Power

Power Automotive Performance, Execution and Layout (APEAL) dla eleganckiego modelu klasy subcompact oraz potężnego sportowego fastbacka. Te dwie wygrane pomogły marce Kia zwiększyć od zeszłego roku ogólny wynik w badaniu J.D. Power o osiem punktów i jednocześnie zapewniły miejsce na liście TOP 10 najlepszych marek samochodowych spoza segmentu premium. Kia Motors po raz czwarty z rzędu została uznana za najlepszą markę spoza tego segmentu w badaniu J.D. Power Initial Quality Study, a Rio zwyciężyło w segmencie małych samochodów.
„Niezależnie od tego, czy chodzi o mały i praktyczny samochód, czy o sportowego fastbacka z silnikiem o mocy nawet 365 KM, Kia konstruuje samochody z myślą o zadowoleniu ich nabywców.” – powiedział Orth Hedrick, wiceprezes ds. planowanie produktu w KMA. „Wygrana w badaniu J.D. Power APEAL zarówno przez Rio, jak i przez Stingera pokazuje nasze zaangażowanie. Zawsze staramy się dostarczyć klientom samochody, które oferują najlepszą kombinację pożądanych przez nich cech”.
Rio, całkowicie przeprojektowane na rok modelowy 2018, wyprzedziło konkurencję w segmencie małych samochodów. Miejska Kia jest jednym z niewielu aut, które uzyskało najwyższe noty w kategoriach – osiągi, design, komfort, wyposażenie i jakość. Stinger – najmocniejszy i najszybszy samochód w historii marki Kia – pokonał droższych europejskich konkurentów klasy średniej z segmentu premium.
Badanie J.D. Power APEAL mierzy ogólną satysfakcję właścicieli pojazdów z ich aut po pierwszych 90 dniach ich posiadania. Wyniki są podzielone na 10 kategorii i odpowiednio ważone: nadwozie, wnętrze, schowki, sprzęt audio, fotele, ogrzewanie i wentylacja, dynamika jazdy, układ przeniesienia napędu, widoczność i zużycie paliwa.

Kontakt

ul.Fordońska 353
85-766 Bydgoszcz
Znajdź nas na mapie

Makarewicz Autoryzowany Dealer Kia Motors Polska