Umów się na jazdę testową
  Help
Salon Serwis Cenniki i katalogi Kontakt
e-Niro

e-Niro

Cennik

od 152990 zł

STYLISTYKA

Elektryzujący crossover

Nowa Kia e-Niro zaznacza swoją obecność na każdej drodze. Relingi dachowe oraz aerodynamiczny kształt grilla chłodnicy podkreślają prawdziwy crossoverowy charakter pojazdu. Specjalne wloty powietrza, LED-owe światła dzienne i niebieskie akcenty świadczą o jednym: siła e-Niro drzemie w energii elektrycznej.

Nowoczesne wnętrze

Wszystkie najważniejsze informacje na temat podróży, poziomie akumulatora czy zużyciu energii wyświetlane są na czytelnym 7-calowym zestawie zegarów z kolorowym wyświetlaczem oraz 10,25-calowym centralnym ekranie dotykowym systemu inforozrywki, idealnie wpasowanym w deskę rozdzielczą. Swój nastrój możesz dodatkowo podkreślić jednym z siedmiu kolorów oświetlenia kameralnego.

Wszechstronność

W nowej Kia e-Niro docenisz wartość przestrzeni. Usiądziesz wygodnie w wysoko ustawionym fotelu kierowcy, a pasażerowie docenią komfortowe warunki podróży. Bagażnik o pojemności 451 litrów zapewnia niespotykaną w swojej klasie przestronność. Po złożeniu tylnych siedzeń w proporcji 60:40 objętość zwiększa się trzy krotnie.

Stylowe wnętrze

Zaprojektowane z myślą o ekskluzywnej atmosferze wnętrze wykończone jest szerokim wyborem wyrafinowanych materiałów i kolorów. Dostępne pakiety kolorystyczne: niebieskie i pomarańczowe mają kontrastowe przeszycia. Tapicerka skórzana jest dostępna jako jedna z opcji wykończenia wnętrza.

NOWA DAWKA ENERGII!

W 100% elektryczna ⎼ w 100% niesamowita

Odkryj świat niepowtarzalnej wygody i niezwykłych doznań. Nowa Kia e-Niro o dalekim zasięgu umożliwia błyskawiczne przyśpieszanie, proste ładowanie i duży zasięg na jednym ładowaniu. W przestronnym wnętrzu e-Niro skupisz się wyłącznie na jeździe. Bezemisyjne podróżowanie jeszcze nigdy nie było takie przyjemne.

Stworzona dla twoich potrzeb

Wybierz akumulator odpowiedni do swojego stylu życia. Długodystansowcy przejadą aż 455 km na jednym ładowaniu akumulatora o pojemności 64 kWh. (2). Akumulator można naładować do 80% w zaledwie 42 minuty korzystając z 100kW ładowarki(3). Mieszkańcy miast mogą skorzystać z 39,2 kWh akumulatora z zasięgiem do 289 km (2).

Wygodne ładowanie

Naładuj akumulator korzystając z wtyczek do szybkiego ładowania w domu lub na jednej z wielu europejskich stacji ładowania obsługiwanych w standardzie Combined Charging System. Zdalnie programuj ładowanie, by kontrolować poziom akumulatora i sprawdzaj stan jego naładowania z poziomu wskaźnika na desce rozdzielczej nawet z zewnątrz pojazdu oraz w aplikacji UVO.

Prosta konserwacja

Kia e-Niro nie potrzebuje wymiany oleju ani tuningu, dlatego konserwacja ograniczona jest do minimum. Warto też pamiętać o 7-letniej gwarancji obejmującej akumulator.

NOWY WYMIAR ELEKTRYCZNEJ PODRÓŻY

Spokój i cisza

Kia e-Niro zapewnia zupełnie nowe doznania jeśli chodzi o komfort. Doświadcz niespotykanej ciszy, która wynika nie tylko z napędu elektrycznego. Doskonale wyciszone wnętrze jeszcze dokładniej tłumi hałas i wibracje, by nic nie zakłóciło twojej podróży.

Inteligentny system odzyskiwania energii

Ustaw jeden z czterech poziomów odzysku energii przy hamowaniu. Ładuj akumulator dzięki odzyskanej energii. Podczas jazdy po mieście operuj jednym pedałem – wystarczy podnieść nogę z gazu i pojazd się zatrzymuje. Dzięki połączeniu z aktywnym tempomatem funkcja dostosowuje prędkość jazdy do samochodu z przodu.

Dynamiczne przyspieszenie

Poczuj moc silnika elektrycznego. Nie musisz zwiększać obrotów ani zmieniać biegów, by czerpać przyjemność z błyskawicznego przyśpieszenia. Kia e-Niro osiąga prędkość 100 km/h w zaledwie 7,8 sekundy. Jest również szybkim pojazdem w swojej klasie, rozpędzając się maksymalnie do 167 km/h (2,5).

Cztery tryby jazdy

Prowadź jak lubisz dzięki czterem odrębnym trybom jazdy. Eco+ ogranicza wykorzystywanie energii do minimum. Eco stawia na odległość. Comfort ułatwia codzienne podróżowanie, a Sport zwiększa dynamikę jazdy.

ELEKTROMOBILNOŚĆ KIA

Jaki jest zasięg samochodu elektrycznego?

Najnowsze auta elektryczne bez problemu radzą sobie z większością codziennych podróży bez przerwy na ładowanie akumulatora. Tak naprawdę dystans ponad połowy codziennych podróży wynosi mniej niż 8 km. Nowoczesne samochody elektryczne mogą średnio przejechać na jednym ładowaniu 275 km. Niektóre modele, jak Kia e-Niro, mają maksymalny zasięg aż do 455km! (1,2)

Ile czasu zajmuje ładowanie samochodu elektrycznego?

Czas ładowania warunkuje moc stacji ładowania w kilowatach (kW) oraz możliwości Twojego samochodu w tym zakresie. Kia e-Niro z akumulatorem dużego zasięgu naładuje się z domowej ładowarki ściennej AC (7,2 kW) poniżej 9,5 godziny. Przy szybkiej stacji ładowania DC (80kW i więcej) naładowanie akumulatora od 20% do 80% zajmie już tylko 40 minut.

Ile kosztuje auto elektryczne?

W momencie zakupu koszt hybrydy plug-in może okazać się wyższy niż w przypadku wybrania porównywalnego modelu samochodu z silnikiem spalinowym. Na dłuższą metę jednak to hybrydy okazują się tańsze w utrzymaniu. Dzieje się tak za sprawą o wiele niższych kosztów utrzymania, paliwa, a nawet pewnych przywilejów, z których korzystają kierowcy przyjaznych środowisku aut.

Ile kosztuje ładowanie samochodu elektrycznego?

Faktycznie koszty ładownia mogą się znacznie różnić w zależności od miejsca zamieszkania, cen dostawcy prądu czy też samego miejsca ładowania, jedno jest jednak pewne – na pewno jest to tańsze niż tankowanie tradycyjnego auta.

TECHNOLOGIA I BEZPIECZEŃSTWO

Asystent jazdy w korku (LFA)

Jazda w korku właśnie stała się prostsza i bezpieczniejsza: Asystent jazdy w korku (LFA) to autonomiczny system dostosowujący przyśpieszanie, hamowanie i prowadzenie e-Niro do pojazdu z przodu. Asystent uruchamia się automatycznie, gdy auto przed tobą rusza chwilę po zatrzymaniu.

System wykrywania ryzyka kolizji (FCA)

Jeżeli nie zareagujesz dostatecznie szybko System wykrywania ryzyka kolizji (FCA) ostrzeże cię i automatycznie zahamuje, by uniknąć kolizji lub złagodzić jej skutki. Radar i kamera wykrywają potencjalne zagrożenia na drodze pojazdu ze strony innych uczestników ruchu, w tym pieszych i rowerzystów.

Aktywny tempomat (SCC)

Aktywny tempomat z technologią Stop&Go wykorzystuje radar pojazdu, by regulować prędkość oraz odległość do pojazdu z przodu. Kia e-Niro nie przekracza ustalonej prędkości i zachowuje bezpieczny dystans do pozostałych aut.

Funkcja automatycznego przełączania świateł drogowych na mijania (HBA)

Funkcja automatycznego przełączania świateł drogowych na mijania (HBA) wyczuwa światła najeżających z naprzeciwka pojazdów i automatycznie zmniejsza natężenie świateł w aucie, zapewniając najlepszą widoczność w nocy.

Inteligentny system rozpoznawania znaków (ISLW)

Inteligentny system rozpoznawania znaków pomaga przestrzegać ograniczeń prędkości. Kamera na przedniej szybie rejestruje wskazania znaków drogowych dotyczące prędkości oraz wyprzedzania i wyświetla stosowne informacje na cyfrowych zegarach i ekranie systemu nawigacji

Elektryczny hamulec postojowy

W nowej Kia e-Niro wygoda idzie w parze z bezpieczeństwem. Aby uruchomić hamulec postojowy wystarczy nacisnąć guzik. Hamulec uwalnia się podczas ruszania.

SŁUCHAJ, OGLĄDAJ, JEDŹ

System nawigacji z 10,25-calowym ekranem dotykowym

Na 10,25-calowym ekranie dotykowym wyświetlisz mapę oraz wiele przydatnych informacji. Ekran służy również do sterowania wysokiej klasy systemem nagłośnienia JBL® z 8 głośnikami i technologią Clari Fi™. 7 lat bezpłatnych aktualizacji mapy  zdecydowanie podnosi funkcjonalność i atrakcyjność systemu.

Usługi UVO CONNECT

UVO CONNECT zapewnia łatwy dostęp do samochodu oraz informacji. Korzystając ze smartfona można przesłać plan podróży do systemu nawigacji, śledzić aktualną pozycję na trasie i sprawdzać na bieżąco informacje diagnostyczne dotyczące pojazdu. System umożliwia także korzystane z usług Kia Live z rozwiązaniami TomTom, które dostarczają informacji np. o radarach, ruchu drogowym czy prognozie pogody wyświetlając je na 10,25-calowym ekranie.

Android Auto i Apple CarPlay

Dzięki Android Auto™ i Apple CarPlay™ możesz korzystać z funkcji smartfona bez odrywania rąk od kierownicy. Zarządzaj aplikacjami, odtwarzaj muzykę i odbieraj połączenia za pomocą poleceń głosowych.

Bezprzewodowa ładowarka urządzeń mobilnych

Bateria smartfona jest bliska wyczerpania? Wystarczy, że położysz urządzenie na indukcyjnej ładowarce. Możesz zapomnieć o kablach i skupić się wyłącznie na drodze.

Kontakt

ul.Fordońska 353
85-766 Bydgoszcz
Znajdź nas na mapie

Makarewicz Autoryzowany Dealer Kia Motors Polska