Help
Optima GT

Optima GT

Katalog Cennik

od 146990 zł

GŁÓWNE ZALETY

ZALETY I FUNKCJONALNOŚCI OPTIMY GT

Wyraziste linie i muskularna sylwetka auta robią naprawdę duże wrażenie. Optima GT z silnikiem 2.0 T-GDi o mocy 245 KM przyciąga wzrok sportowymi detalami – stylowymi wlotami powietrza, listwami bocznymi oraz mocno zaakcentowanymi zderzakami. Subtelne, charakterystyczne akcenty wewnątrz to stylizowane zegary, aluminiowe nakładki na pedały oraz kubełkowe fotele.

KOMFORTOWE WNĘTRZE

Optima została stworzona z myślą o najwyższym komforcie – udoskonalone tylne siedzenia gwarantują wygodną i przyjemną jazdę wszystkim pasażerom. Wentylowane i podgrzewane przednie fotele z funkcją zapamiętywania położenia to niezwykłe udogodnienie zarówno w upalne, jak i mroźne dni. Wyciszone wnętrze pozwala się odprężyć i skupić na prowadzeniu auta.

DYNAMIKA JAZDY

Lubisz emocje i mocne wrażenia podczas jazdy? Optima GT zapewnia je dzięki dynamicznemu silnikowi 2.0 T-GDi o mocy 245 KM. Znakomite prowadzenie zawdzięcza elektronicznie sterowanemu zawieszeniu oraz układowi kierowniczemu z elektrycznym wspomaganiem. Tym, którzy szukają adrenaliny i intensywnych doznań za kierownicą, polecamy tryb Sport.

DRIVE WISE

TECHNOLOGIE DRIVE WISE

Poznaj technologie DRIVE WISE – innowacyjne systemy bezpieczeństwa Kia. To nowoczesne rozwiązania, które pomagają wykrywać potencjalne zagrożenia na drodze i unikać ryzyka kolizji. Korzystanie z nich zwiększa bezpieczeństwo podczas jazdy i sprawia, że czas spędzony za kierownicą to przede wszystkim przyjemność.

ASYSTENT PARKOWANIA

Dzięki specjalnym czujnikom system automatycznego parkowania równoległego i prostopadłego pomaga znaleźć i zająć miejsce postojowe. Asystent parkowania całą pracę wykona za Ciebie - wystarczy jedynie postępować zgodnie z jego wskazówkami. Chcesz wiedzieć, co dzieje się dookoła auta? Wystarczy rzut oka na obraz z kamery 360°.

UKŁAD AUTONOMICZNEGO HAMOWANIA

Sygnał ostrzegawczy, a w przypadku braku reakcji rozpoczęcie hamowania minimalizują ryzyko kolizji. Dzięki specjalnemu radarowi na zderzaku i kamerze na przedniej szybie układ autonomicznego hamowania awaryjnego wykrywa zagrożenia – inne pojazdy lub pieszych i powiadamia o nich kierowcę.

WSZYSTKO POD KONTROLĄ

Jeśli podczas jazdy samochód zacznie zjeżdżać ze swojego pasa bez użycia kierunkowskazu, system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu poinformuje o tym kierowcę, a następnie dokona korekty toru jazdy. Dzięki systemowi rozpoznawania znaków zawsze będziesz na bieżąco z informacjami nt. ograniczeń w wyprzedzaniu oraz dozwolonej prędkości.

BEZPIECZEŃSTWO

OGLĄDA SIĘ ZA CIEBIE

Dobrze wiemy, że podczas jazdy nawet to, czego nie widać, może okazać się niebezpieczne. System monitorowania martwego pola w usterkach emituje ostrzeżenie, gdy wykryje pojazd, którego kierowca sam nie zauważył. Manewr cofania ułatwia zaś detektor ruchu poprzecznego, który ostrzega o pojazdach zbliżających się z tyłu.

AKTYWNY TEMPOMAT

Dostępny w Optimie aktywny tempomat jest nieoceniony, zwłaszcza podczas dłuższych tras. Samochód utrzymuje wybraną wcześniej prędkość i dostosowuje odległość od pojazdów z przodu - w zależności od potrzeby przyspieszając lub hamując. Wszystko to dzięki zaawansowanej technologii i specjalnym czujnikom umieszczonym na zderzaku.

SYSTEM BEZPIECZEŃSTWA BIERNEGO

W Optimie GT wiele nowoczesnych systemów bezpieczeństwa biernego oferujemy w standardzie. Przed skutkami ewentualnej kolizji chroni kierowcę i pasażerów 7 poduszek powietrznych. Dodatkowe zabezpieczenie stanowi solidna, choć jednocześnie lekka konstrukcja nadwozia.

ŁĄCZNOŚĆ

ZAWSZE NA BIEŻĄCO

Kia Connected Services z rozwiązaniami TomTom oraz Android Auto i Apple CarPlay dostarczają kierowcy informacji na temat pogody, ruchu drogowego i pomiarów prędkości. (Aby aktywować usługi, należy korzystać ze smartfona). W Optimie GT będziesz mieć także do dyspozycji wygodną, bezprzewodową ładowarkę oraz system audio premium.

BEZPRZEWODOWA INDUKCYJNA ŁADOWARKA

Nie masz przy sobie kabla, rozładował Ci się smartfon? Żaden problem. Aby naładować telefon w Optimie GT, wystarczy położyć go na specjalnym miejscu w tunelu środkowym. Pasażerowie z tyłu mają do dyspozycji niezwykle przydatne gniazdo USB.

SYSTEM AUDIO PREMIUM

System nagłośnienia premium o mocy 490 watów firmy Harman/Kardon z 8 głośnikami i wzmacniaczem dostarczy niezapomnianych wrażeń miłośnikom dobrej muzyki. Dzięki technologii Clari-Fi zapewnia on dźwięk doskonałej jakości we wnętrzu auta.

Kontakt

ul.Fordońska 353
85-766 Bydgoszcz
Znajdź nas na mapie

Makarewicz Autoryzowany Dealer Kia Motors Polska

Logo Kia Makarewicz