Help
Optima Kombi

Optima Kombi

Cennik

od 95990 zł

STYLISTYKA

Wnętrze z charakterem

Prawdziwie atrakcyjny pojazd zyskuje przy bliższym poznaniu. Dlatego imponujące wnętrze Optimy kombi nie powinno zaskakiwać. Jest nowoczesne pod względem stylistycznym, eleganckie i przestronne.

Nowoczesna koncepcja

Inspiracją dla projektantów Optimy kombi był pojazd koncepcyjny SPORTSPACE z roku 2015. Dlatego otwiera ona nową erę stylistyki pojazdów marki Kia. Specjaliści z Europejskiego Centrum Projektowego Kia osiągnęli idealną równowagę między imponującą stylistyką, innowacyjnością i funkcjonalnością. Efekt? Dopracowane, nowoczesne kombi.

Sylwetka idealna

Kia Optima kombi przyciąga spojrzenia masywnym nadwoziem, silnie zaakcentowaną linią boczną i płynnie opadającą linią dachu. Nowoczesne diodowe lampy przednie zapewniają pełną widoczność drogi. Wiele praktycznych rozwiązań przydaje się w codziennym użytkowaniu.

KOMFORT I WSZECHSTRONNOŚĆ

Komfort

Usiądź wygodnie w podgrzewanym i wentylowanym fotelu. Preferujesz wnętrze jednokolorowe czy dwukolorowe? Tapicerkę skórzaną, czy z tkaniny? Wybór należy do Ciebie. Pokrywa bagażnika otwiera się automatycznie, jeżeli jesteś w pobliżu i masz przy sobie inteligentny kluczyk.

Miejsca pod dostatkiem

Bagaże do przewiezienia? Tu znajdzie się miejsce. Przy złożonej kanapie tylnej przestrzeń bagażowa wynosi 1686 l. Ponadto pod podłogą bagażnika znajduje się praktyczny schowek. W bagażniku znajduje się także gniazdo 12 V i demontowalna lampka oświetlenia.

Bagażnik na miarę potrzeb

Pojemny bagażnik ma objętość 552 l. Specjalne poprzeczki i siatka zabezpieczająca umożliwiają mocowanie bagażu. Jeżeli potrzeba jeszcze więcej miejsca, przestrzeń bagażową można powiększyć, składając jednym ruchem kanapę tylną dzieloną w proporcji 40:20:40.

Stylowe wnętrze

Najwyższej jakości materiały i wykończone prawdziwą skórą siedzenia nadają wnętrzu elegancki styl. Oryginalną, przyjemną atmosferę w środku auta można uzyskać, wybierając jeden z sześciu dostępnych kolorów podświetlenia. Starannie dopracowane detale i dodatki podkreślają wyrafinowany charakter samochodu. Przyciemniane szyby z tyłu zapewniają odpowiedni poziom prywatności.

TECHNOLOGIA I BEZPIECZEŃSTWO

Bezpieczeństwo bierne

Kia Optima kombi jest standardowo wyposażona w liczne układy bezpieczeństwa. Przed skutkami ewentualnej kolizji chroni 7 poduszek powietrznych. Wzmocnione nadwozie jeszcze nigdy nie było tak bezpieczne, lekkie i wytrzymałe.

System powiadamiania o zmęczeniu kierowcy (DAW)

System powiadamiania o zmęczeniu kierowcy (DAW) wykrywa oznaki utraty koncentracji, rozkojarzenia i senności. Emituje wtedy sygnał i wyświetla ostrzeżenie. W takiej sytuacji sugeruje prowadzącemu odpoczynek.

Aktywny tempomat

Przygotuj się na jeszcze większą wygodę. Kia Optima kombi jest wyposażona w aktywny tempomat z technologią Stop & Go (SCC w/S&G). Czujnik radarowy monitoruje odległość od poprzedzającego pojazdu. Pojazd samodzielnie przyspiesza i hamuje, utrzymując prędkość zaprogramowaną przez kierowcę.

Układ monitorowania otoczenia

Parkowanie może być o wiele łatwiejsze! Podgląd obszaru wokół pojazdu prezentowany z czterech kamer (Kia Round View Camera) zapewnia doskonałą widoczność.

System autonomicznego hamowania (FCA)

Wykorzystując radar na przednim zderzaku i kamerę na szybie system autonomicznego hamowania (FCA) pomaga uniknąć lub zminimalizować skutki kolizji. Jeśli wykryje pojazd lub pieszego (2), powiadamia o tym kierowcę. W przypadku braku reakcji system sam rozpoczyna proces hamowania.

Elektroniczne wsparcie

Dzięki inteligentnemu systemowi rozpoznawania znaków (ISLW) będziesz wiedział, jaka prędkość jest dozwolona na danym odcinku. Specjalna kamera odczytuje znaki drogowe, a limit jest wyświetlany w zestawie wskaźników. System informuje również o zakazach wyprzedzania.

Asystent parkowania

Parkowanie bez wysiłku. System automatycznego parkowania (SPA pomaga kierowcy zająć równoległe lub prostopadłe miejsce postojowe. Układ ten przydaje się również podczas wyjeżdżania z równoległego miejsca postojowego. Kierowca musi tylko dostosować prędkość i zmieniać biegi.

INFORMACJE, ROZRYWKA, ŁĄCZNOŚĆ

System nagłośnienia klasy premium

Wysokiej klasy system nagłośnienia Harman/Kardon™ o mocy 590 W obejmuje 10 głośników i wzmacniacz zewnętrzny. Wyposażono go również w technologię Clari-Fi™ poprawiającą jakość dźwięku plików MP3. Teraz możesz zawsze cieszyć się doskonałym brzmieniem.

Bezprzewodowa ładowarka urządzeń mobilnych

Korzystaj z możliwości ładowania baterii bez przewodów i wtyczek. Wystarczy położyć odpowiedni telefon na ładowarce pomiędzy przednimi fotelami. Ładowanie rozpoczęte (6)! Dla pasażerów siedzących z tyłu przewidziano wygodne gniazdo USB.

Zawsze w kontakcie ze światem

Usługi Kia Connected Services oparte na rozwiązaniach TomTom zapewniają dostęp do aktualnych informacji o pogodzie, stacjach benzynowych na trasie, natężeniu ruchu oraz ograniczeniach prędkości.(3)(4) Słuchaj ulubionej muzyki dzięki systemom Android Auto™ i Apple Apple CarPlayTM.(3,4) Samochód jest również wyposażony w bezprzewodową ładowarkę urządzeń mobilnych i fantastyczny system nagłośnienia(6).

DYNAMIKA JAZDY

Zawieszenie i układ kierowniczy

Innowacyjne, opracowane przez Kia Motors elektronicznie sterowane zawieszenie podnosi komfort jazdy i pewność prowadzenia. Układ dostępny jako opcja z 7-biegową przekładnią dwusprzęgłową (DCT). W wersji z silnikiem wysokoprężnym zastosowano nowy rodzaj elektrycznego wspomagania kierownicy (R-MDPS). To rozwiązanie dodatkowo podnosi precyzję kierowania.

7-biegowa przekładnia dwusprzęgłowa (DCT)

7-biegowa przekładnia dwusprzęgłowa DCT zapewnia płynną zmianę przełożeń dzięki wyeliminowaniu szarpnięć, występujących w skrzyniach mechanicznych i niektórych automatycznych. Łączy ona zalety przekładni obu typów. Zapewnia lepszą dynamikę i niższe zużycie paliwa.

Wydajne silniki

Jesteś przyzwyczajony do diesla? Wybierz silnik wysokoprężny 1.6 CDRi o mocy 136 KM. Preferujesz jednostki benzynowe? Zdecyduj się na silnik benzynowy 2.0 MPI o mocy 163 KM lub 1.6 T-GDi o mocy 180 KM. Wszystkie optymalnie równoważą osiągi ze zużyciem paliwa i zostały wyprodukowane zgodnie z obowiązującymi normami emisji Euro 6d TEMP. Dzięki temu zapewniają przyjemność prowadzenia i niską emisję CO2.

WERSJA GT LINE

Dopracowane wnętrze

Zanurz się w komforcie. Wewnątrz czekają na Ciebie przyjemne w dotyku materiały i szykowne detale. A także prawdziwie sportowe akcenty, takie jak aluminiowe pedały i specjalnie ukształtowane fotele. Przyjemną atmosferę w środku tworzy dostępne w sześciu kolorach oryginalne podświetlenia.

Istotne detale

Kia Optima kombi jest jeszcze bardziej wyrazista i atrakcyjna. Wiele akcentów i elementów wyposażenia podkreśla sportowy styl.

Efektowne nadwozie

Kia Optima kombi przyciąga spojrzenia oryginalnymi detalami. Charakterystyczne wloty powietrza, czarne, błyszczące osłony bocznych lusterek i starannie ukształtowane progi doskonale komponują się z 18-calowymi obręczami kół ze stopu metali lekkich. Dwie końcówki układu wydechowego podkreślają dynamiczny charakter Optimy.

Kontakt

ul.Fordońska 353
85-766 Bydgoszcz
Znajdź nas na mapie

Makarewicz Autoryzowany Dealer Kia Motors Polska

Logo Kia Makarewicz