Help
Optima Kombi GT

Optima Kombi GT

Cennik

od 154990 zł

NAJWAŻNIEJSZE ATUTY

CHARAKTERYSTYKA OPTIMY GT

Stworzona, by robić wrażenie. Kia Optima kombi GT z silnikiem T-2.0 GDi o mocy 245 KM odznacza się wyrazistą linią, muskularną sylwetką i stylowymi detalami: wlotami powietrza, listwami bocznymi i charakterystycznymi zderzakami. Wnętrze auta również jest utrzymane w podobnej stylistyce. Znajdziemy w nim akcenty, takie jak sportowe zegary, aluminiowe nakładki na pedały oraz kubełkowe fotele.

WSZECHSTRONNA I PRZESTRONNA

Dzięki bagażnikowi o pojemności aż 552 l nigdy nie zabraknie miejsca na bagaże i zakupy. Specjalne zabezpieczenia zapobiegają przesuwaniu się ładunku, a możliwość łatwego składania i dzielenia siedzeń w drugim rzędzie pozwala zwiększyć przestrzeń bagażową aż do 1686 l. Inne udogodnienia, które znajdziemy we wnętrzu, to gniazdo 12 V oraz dodatkowe oświetlenie bagażnika.

KOMFORTOWE WNĘTRZE

Dzięki bagażnikowi o pojemności aż 552 l nigdy nie zabraknie miejsca na bagaże i zakupy. Specjalne zabezpieczenia zapobiegają przesuwaniu się ładunku, a możliwość łatwego składania i dzielenia siedzeń w drugim rzędzie pozwala zwiększyć przestrzeń bagażową aż do 1686 l. Inne udogodnienia, które znajdziemy we wnętrzu, to gniazdo 12 V oraz dodatkowe oświetlenie bagażnika.

DYNAMIKA JAZDY

Szukasz wrażeń? W Optimie kombi GT zapewni Ci je niezwykle dynamiczny silnik 2.0 T-GDi o mocy 245 KM. Elektronicznie sterowane zawieszenie jest dostępne w standardzie, podobnie jak układ kierowniczy z elektrycznym wspomaganiem. Tym, którzy lubią adrenalinę i intensywne doznania za kierownicą, polecamy tryb Sport.

DRIVE WISE

O SYSTEMACH DRIVE WISE

Poznaj technologie DRIVE WISE – innowacyjne systemy bezpieczeństwa Kia.1 To nowoczesne rozwiązania, które pomagają wykrywać potencjalne zagrożenia na drodze i unikać ryzyka kolizji. Korzystanie z nich zwiększa bezpieczeństwo podczas jazdy i sprawia, że czas spędzony za kierownicą to prawdziwa przyjemność.

ASYSTENT PARKOWANIA

System automatycznego parkowania równoległego i prostopadłego pomaga znaleźć i bez trudu zająć miejsce postojowe. Wystarczy postępować zgodnie ze wskazówkami, by asystent parkowania całą pracę wykonał za Ciebie. Otoczenie auta doskonale widać na ekranie dzięki systemowi kamer 360°1.

UKŁAD AUTONOMICZNEGO HAMOWANIA

Układ autonomicznego hamowania awaryjnego pomaga uniknąć lub zminimalizować skutki potencjalnej kolizji. Jeśli wykryje zagrożenie – pojazd lub pieszego, powiadamia o tym kierowcę, a w przypadku braku reakcji rozpoczyna proces hamowania. Jest to możliwe dzięki specjalnemu radarowi na przednim zderzaku i kamerze na przedniej szybie.

WSZYSTKO POD KONTROLĄ

Jeśli auto nagle zacznie zjeżdżać ze swojego pasa bez użycia kierunkowskazu, system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu poinformuje Cię o tym, a następnie samoczynnie dokona korekty toru jazdy. Dzięki systemowi rozpoznawania znaków zawsze będziesz na bieżąco z informacjami nt. ograniczeń w wyprzedzaniu oraz dozwolonej prędkości.

SPOKÓJ I BEZPIECZEŃSTWO

OGLĄDA SIĘ ZA CIEBIE

Na to, czego nie widać z fotela kierowcy, też trzeba uważać! System monitorowania martwego pola w lusterkach emituje ostrzeżenie, gdy wykryje pojazd, którego kierowca sam nie zauważył. Detektor ruchu poprzecznego ostrzega o zbliżających się pojazdach z tyłu, co znacznie ułatwia manewr cofania.

AKTYWNY TEMPOMAT

Kia Optima kombi GT jest wyposażona w aktywny tempomat, który znacznie ułatwia prowadzenie auta podczas dłuższych tras. W zależności od potrzeby przyspieszając lub hamując, samochód utrzymuje wybraną wcześniej prędkość i dostosowuje odległość od pojazdów z przodu.

SYSTEM BEZPIECZEŃSTWA BIERNEGO

W Optimie kombi GT szeroką gamę systemów bezpieczeństwa biernego oferujemy w standardzie. Przed ewentualnym zderzeniem chroni kierowcę i pasażerów 7 poduszek powietrznych. Dodatkowe zabezpieczenie stanowi solidna, choć jednocześnie niezwykle lekka konstrukcja nadwozia.

ŁĄCZNOŚĆ

ZAWSZE NA BIEŻĄCO

Kia Connected Services z rozwiązaniami TomTom oraz Android Auto i Apple CarPlay dostarczają kierowcy informacji na temat pogody, ruchu drogowego i pomiarów prędkości. (Aby aktywować usługi, należy korzystać ze smartfona.) W Optimie kombi GT będziesz mieć także do dyspozycji wygodną, bezprzewodową ładowarkę oraz system audio premium.

BEZPRZEWODOWA INDUKCYJNA ŁADOWARKA

Kończy Ci się bateria w smartfonie, a w dodatku nie masz przy sobie kabla? O takich sytuacjach możesz już zapomnieć. Aby naładować telefon w Optimie kombi GT, wystarczy położyć go na specjalnym miejscu w tunelu środkowym. Pasażerowie z tyłu mają do dyspozycji wygodne gniazdo USB.

SYSTEM AUDIO PREMIUM

Tym, którzy kochają muzykę, niezapomnianych wrażeń dostarczy system nagłośnienia premium o mocy 490 watów firmy Harman/Kardon z 8 głośnikami i wzmacniaczem. Dzięki technologii Clari-FiTM zapewnia on we wnętrzu samochodu dźwięk doskonałej jakości.

Kontakt

ul.Fordońska 353
85-766 Bydgoszcz
Znajdź nas na mapie

Makarewicz Autoryzowany Dealer Kia Motors Polska

Logo Kia Makarewicz